Zimowe popisy ekstraklasowiczów. Zobacz najpiękniejsze bramki ze sparingów (WIDEO)

psz
Michał Kucharczyk
Michał Kucharczyk Bartek Syta/Polskapresse
Rozgrywki Ekstraklasy wracają już za dwa tygodnie, a tymczasem nasi ligowcy szlifują formę na obozach przygotowawczych. Podczas sparingów padło kilka naprawdę wyśmienitych bramek. Zobaczcie je na własne oczy!

Dariusz Dudka w meczu Wisła Kraków - MFK Rużomberok (2:1):

W zimowej scenerii w Myślenicach, kapitalnym strzałem z lewej nogi popisał się Dariusz Dudka. Ten zawodnik nie przyzwyczaił nas do takich bramek, no ale może na wiosnę będzie częściej próbował?

Michał Kucharczyk w meczu Legia Warszawa - Zenit Sankt Petersburg (2:3)

Po porażce z Karabachem Agdam (0:2), zawodnicy Legii musieli przełknąć gorzką pigułkę, bowiem w ten sam dzień ograł ich jeszcze rosyjski Zenit. Na otarcie łez pozostała piękna bramka Michała Kucharczyka z drugiej połowy.

Legia - Ajax: kibice zobaczą mecz na stadionie? We wtorek poznamy decyzję UEFY

Dariusz Kołodziej w meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pandurii Targu Jiu (2:0)

W 39. minucie przepięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Dariusz Kołodziej. Doświadczony pomocnik "Górali" uderzał z niespełna 40 metrów, ale mimo dużej odległości od bramki umieścił piłkę w okienku bramki Pandurii. Nie, w bramce Rumunów nie stał Michał Gliwa.

Wojciech Trochim w meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wołyń Łuck (2:4)

Jeszcze raz Podbeskidzie i jeszcze raz z rzutu wolnego. Tym razem pięknie z prawej nogi kropnął Wojciech Trochim, który za wszelką cenę stara się przekonać do siebie trenera Leszka Ojrzyńskiego. Takimi strzałami na pewno zyskuje punkty.

(od 0:40)

Vojo Ubiparip i Dawid Kowancki w meczu Lech Poznań - Metalist Charków (5:0):

Przy szalejącej ulewie przypomniał o sobie powracający do zdrowia Vojo Ubiparip. Serb zdobył dwie ładne bramki z Metalistem Charków. Pierwszą z nich, po klasycznym "centrostrzale".

W tym samym spotkaniu również Kowancki dwa razy wpisał się na listę strzelców. Młody zawodnik Kolejorza potrafił zachować zimną krew, a w drugiej sytuacji zademonstrował dodatkowo kunszt techniczny.

(Ubiparip od 0:52, Kownacki od 1:40)

Milos Lacny w meczu Śląsk Wrocław - Zoria Ługańsk (2:2):

Nowy napastnik Śląska jesienią nie zagrał ani jednego meczu, ale strzelając takie bramki, ostatecznie przekonał do siebie sztab szkoleniowy. Jeśli się odbuduje, mogę mieć we Wrocławiu pożytek ze Słowaka.