Znamy wszystkich półfinalistów Ligi Mistrzów. Zostali najlepsi z najlepszych

Piotr Szymański
Znamy wszystkich półfinalistów Ligi Mistrzów
Znamy wszystkich półfinalistów Ligi Mistrzów Twitter
Za nami rewanżowe mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów. We wtorek straty z pierwszego meczu w efektownym stylu odrobił Bayern, a dzisiaj szczęście uśmiechnęło się w końcówce do Realu. Swoje zrobiły też Barcelona i Juventus.

Do półfinału Ligi Mistrzów awansowały same europejskie potęgi. Niespodzianki, czyli AS Monaco i FC Porto, pożegnały się z rozgrywkami. Z jednej strony szkoda, ale z drugiej wypada się cieszyć - w kolejnej fazie bezwzględnie najlepsi zagrają z najlepszymi.

W meczach rewanżowych największej sztuki dokonał Bayern Monachium. Podopieczni Pepa Guardioli na Stadionie Smoka dostali solidne baty (porażka 1:3), a u siebie zmietli rywali jeszcze przed przerwą (5:0). Ostatecznie mistrzowie Niemiec pokonali Porto 6:1, a sporą cegiełkę dołożył Robert Lewandowski, zdobywca dwóch bramek.

Barcelona po raz drugi udowodniła, że jest zespołem lepszym niż Paris Saint-Germain. Mistrzowie Francji, wzmocnieni Zlatanem Ibrahimoviciem i Marco Verrattim, nie byli w stanie zdobyć choćby jednej bramki na Camp Nou. W pierwszej połowie dwa trafienia dla Dumy Katalonii zanotował będący ostatnio w świetnej formie Neymar i było już po rywalizacji.

Środowe spotkania mocno różniły się od tych wtorkowych. Padła tylko jedna bramka, tuż przed końcem meczu na Santiago Bernabeu, a piłkarze nie silili się na ryzyko i efektowne akcje za wszelką cenę. Real i Atletico przygotowane były na dogrywkę, a Juventus spokojnie bronił zaliczki z pierwszego meczu. Monaco nie było poważnym zagrożeniem dla pewnej swego Starej Damy.

Losowanie półfinałów Ligi Mistrzów już w piątek. Jakie są wasze wymarzone pary?