Znicz Pruszków - GKS Katowice LIVE, NA ŻYWO, WYNIK, GDZIE OGLĄDAĆ Lider II ligi zatrzymany w Pruszkowie

Tomasz Kuczyński
03.10.2020. GKS Katowice - Znicz Pruszków 1:1.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
03.10.2020. GKS Katowice - Znicz Pruszków 1:1. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W czwartek 8.04.2021 r. w meczu 26. kolejki eWinner II ligi GKS Katowice grał w Pruszkowie ze Zniczem. GieKSa jest liderem tabeli i zmierza do Fortuna. 1 Ligi, ale zaliczyła potknięcie w Pruszkowie. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona była relacja ze spotkania Znicz Pruszków - GKS Katowice.

Znicz Pruszków - GKS Katowice 1:0 (1:0)
Bramka: Maciej Firlej (45)

Znicz: Misztal - Bochenek, Wichtowski, Baran, Grudziński - Tabara (75. Janco), Pomorski, Hrnciar (83. Gabrych), Machalski (69. Kaliniec), Bonyanga (75. Grabowski) - Firlej.

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Pavlas (84. Janiszewski) - Sanocki (59. Woźniak), Figiel, Gałecki (59. Jaroszek), Urynowicz (59. Błąd), Kościelniak - Kozłowski (59. Kurbiel).

Żółte kartki: Bochenek, Machalski - Kozłowski, Kołodziejski, Jaroszek, Kościelniak.

Sędziowała: Ewa Augustyn (Gdańsk).

Zapis relacji LIVE

Koniec meczu. GKS przegrał w Pruszkowie 0:1. W ostatniej minucie GieKSa miała jeszcze jedną okazję, ale zabrakło jej szczęścia.

90+2. - Figiel z wolnego tuż nad poprzeczką.

Doliczone 4 minuty.

90.minuta - nadal 1:0 dla Znicza.

87. minuta - Janiszewski bliski wyrównania, ale strzelił obok słupka.

84. minuta - ostatnia zmiana w GKS, wszedł Grzegorz Janiszewski.

80. minuta - GieKSa atakuje, a Znicz się broni i szuka szansy w kontrach.. Kościelniak dostał żółtą kartkę.

75. minuta - GKS stara się odrobić stratę, ale ciągle 1:0 dla Znicza.

68. minuta - żółta kartka dla Jaroszka.

66. minuta - kapitalne podanie Błąda do Woźniaka i Misztal ratuje Znicza przed stratą bramki.

63. minuta. Było groźnie przed bramką katowiczan. Strzał Grudzińskiego minął słupek.

59. minuta - na boisko weszli rezerwowi GieKSy - Adrian Błąd, Bartosz Jaroszek, Arkadiusz Woźniak i Piotr Kurbiel.

58. minuta - żółta kartka dla Kołodziejskiego z GKS-u.

55. minuta - GieKSa nadal przegrywa 0:1.

50. minuta - Znicz teraz przeważa, gospodarze chcą podwyższyć prowadzenie. Filip Kozłowski z żółtą kartką.

Rozpoczęła się II połowa.

45. minuta - 1:0 dla Znicza i... koniec I połowy. Lukas Hrnciar dośrodkował w pole karne. Piłkę przejął Maciej Firlej, obrócił się z nią i strzelił w długi róg.

42. minuta - Mateusz Grudziński dośrodkował z lewej strony i piłka odbiła się od poprzeczki bramki GieKSy.

39. minuta - rzut wolny dla Znicza. Z 20 metrów nad poprzeczką uderzył Lukas Hrnciar.

37. minuta - groźna kontra Znicza. Michał Kołodziejski w ostatniej chwili zablokował strzał Macieja Firleja.

35. minuta - wynik 0:0. 67 procent czasu gry piłka jest w posiadaniu GKS-u.

30. minuta - pierwsza żółta kartka. Dostał ją Marcin Bochenek ze Znicza.

27. minuta - sprytnie rozegrany rzut wolny, Filip Kozłowski strzelał z pola karnego, a Piotr Misztal obronił!

23. minuta - duże zamieszanie w polu karnym Znicza, ale nikt z piłkarzy gości nie zdołał oddać celnego strzału. Marcin Urynowicz był zablokowany przez obrońcę.

15. minuta. Wynik 0:0. GKS jest częściej przy piłce, ale jeszcze nie było dobrych okazji na gola.

10. minuta - dalej bez bramek.

5. minuta - GKS przeważa. Wynik 0:0.

Rozpoczął się mecz w Pruszkowie.

Znamy skład GieKSy na mecz w Pruszkowie.

Wcześniej opublikowaliśmy komunikat GKS-u Katowice.

"Informujemy, że u dwóch zawodników pierwszego zespołu potwierdzono obecność wirusa SARS CoV-2. Zgodnie z zaleceniami Zespołu Medycznego PZPN od niedzieli zostali oni odizolowani od drużyny, a także wdrożono związane z tym faktem pozostałe procedury. U pozostałych zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego nie występują niepokojące objawy, w związku z czym zespół zgodnie z planem przygotowuje się do dzisiejszego meczu ze Zniczem Pruszków" - podał GKS Katowice.

Tak zapowiadaliśmy ten mecz:
GKS Katowice po domowej wpadce z Hutnikiem Kraków (0:2) wygrał cztery mecze z rzędu - na wyjeździe z rezerwami Lecha Poznań 2:1, przy Bukowej z Górnikiem Polkowice 2:1, z Pogonią w Siedlcach też 2:1 oraz ostatnio u siebie z Olimpią Grudziądz 1:0. GieKSa wróciła na fotel lidera i ma 2 punkty przewagi nad Górnikiem i 6 nad Chojniczanką Chojnice, która rozegrała jeden mecz więcej (bezpośredni awans uzyskają dwa pierwsze zespoły, baraże o I ligę obejmują miejsce 3-6).

ZNICZ - GKS KATOWICE NA ŻYWO

W czwartek drużyna Rafała Góraka zagra w Pruszkowie ze Zniczem, który walczy o pozostanie w II lidze. Pruszkowianie mają 23 punkty, czyli tyle samo, co Błękitni Stargard, zajmujący 17. miejsce (spadną drużyny z miejsc 17-19).

GKS Katowice w mediach społecznościowych przypomina mecz z 9 marca 2008 roku w Pruszkowie, w którym w barwach Znicza przeciw GieKSie grał Robert Lewandowski.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu, w którym „Lewy” grał przeciw GKS Katowice

Znicz i GKS też grały wtedy w II lidze, bo tak nazywała się druga klasa rozgrywkowa w Polsce (obecnie I liga). Znicz zremisował z GieKSą 0:0, a Rober Lewandowski rozegrał cały mecz i nie pokonał stojącego w bramce gości Jacka Gorczycy. Znicz zakończył sezon na 5. miejscu, GKS był 10.

ZNICZ - GKS KATOWICE LIVE

Teraz GieKSa jest zdecydowanym faworytem meczu w Pruszkowie, choć Znicz wygrał ostatnio dwa mecze z rzędu – w poprzedniej kolejce Krakowie z Hutnikiem 3:1 i wcześniej u siebie z Sokołem Ostróda.

ZNICZ - GKS KATOWICE WYNIK

W październiku przy Bukowej GKS Katowice tylko zremisował ze Zniczem. Katowiczane prowadzili po bramce Filipa Kozłowskiego w 51. minucie. W 90. minucie wyrównał Maciej Michalski i skończyło się 1:1.

ZNICZ - GKS KATOWICE TRANSMISJA

W czwartek 7.04.2021 w II lidze będzie odbędzie się tylko jeden mecz, właśnie Znicza Pruszków z GKS-em Katowice. Spotkanie pokaże stacja TVP Sport również online na swojej stronie internetowej.