Znicz Pruszków - Ruch Chorzów NA ŻYWO, WYNIK, LIVE Niebiescy chcą zmazać plamę po porażce z Wisłą Puławy

Tomasz Kuczyński
Ruch Chorzów chce wrócić na ścieżkę zwycięstw.
Ruch Chorzów chce wrócić na ścieżkę zwycięstw. Fot Arkadiusz Gola
W sobotę 23.10.2021 r. w meczu 14. kolejki eWinner 2. Ligi Ruch Chorzów grał w Pruszkowie ze Zniczem. Początek spotkania o godz. 14. Niebiescy ostatnio zostali zastopowani po 12. meczach bez porażki. Ze Zniczem chcą zmazać plamę po porażce z Wisłą Puławy. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona była relacja LIVE z meczu Znicz – Ruch.

Koniec. Ruch przegrał 0:2.

90+2. Jeszcze trwa mecz w Pruszkowie.

88. minuta - druga porażka z rzędu Ruchu coraz bliżej...

83. minuta. Okazję miał Shuma Nagamatsu. Broni Jakub Bielecki.

75. minuta. Wynik się nie zmienia. Znicz prowadzi 2:0.

67. minuta - 2:0 dla Znicza. Filip Nawrocki głową pokonał własnego bramkarza...

61. minuta. Mariusz Gabrych zmarnował świetną okazję dla Znicza. Strzelił z bliska nad bramką!

60. minuta - z dystansu uderzył Daniel Szczepan. Broni Piotr Misztal.

59. minuta - potrójna zmiana w Ruchu. Weszli Marcin Kowalski, Przemysław Szkatuła i pierwszy raz w tym sezonie Jakub Nowak.

55. minuta. Znicz nadal prowadzi 1:0.

50. minuta - Jakub Bielecki obronił strzał z kilku metrów Igora Lewczuka.

49. minuta. Lukas Hrnciar strzelił pod poprzeczkę i Jakub Bielecki wybił piłkę na rzut rożny.

46. minuta - zaczęła się II połowa.

Koniec I połowy.

45+1. Jakub Bielecki uratował Ruch broniąc strzał Mariusza Gabrycha.

45. minuta. Doliczona jedna minuta.

40. minuta. Ruch nie potrafi odpowiedzieć, gra nerwowo.

34. minuta. 1:0 dla Znicza. Gospodarze rozegrali szybką akcję, którą zakończył Mariusz Gabrych, pokonując Jakuba Bieleckiego. Napastnik Znicza zdobył 6 bramkę w tym sezonie.

30. minuta - groźnie atakuje Znicz. Przed bramką Ruchu dwa razy bito na alarm.

25. minuta - Damian Kowalczyk nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Piotrem Misztalem. Piłka przeleciała obok słupka.

22. minuta. Tomasz Wójtowicz dostał żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego.

21. minuta. Groźnie uderzył Shuma Nagamatsu. Jakub Bielecki z trudem odbił piłkę.

15. minuta. Wynik 0:0. Kibice Ruchu stoją poza stadionem. Klatka (dosłownie) dla nich okazała się za mała. Znicz może przyjąć 100 kibiców gości, a fanów Niebieskich jest znacznie więcej. Wynik 0:0.

8. minuta - żółta kartka dla napastnika Ruchu Daniela Szczepana.

5. minuta. Znicz przeważa. Wynik 0:0.

1. minuta - gramy!

W Pruszkowie zimno, wietrznie i zaczął padać przelotny deszcz. Niedługo początek meczu. Sędzią jest Robert Marciniak (Kraków).

Znamy już skład w jakim Ruch rozpocznie mecz w Pruszkowie. Trener Jarosław Skrobacz dokonał dwóch zmian w porównaniu do poprzedniego, przegranego spotkania z Wisłą Puławy. Pauzującego za kartki Michała Mokrzyckiego zastąpi Piotr Wyroba, a kosztem Przemysława Szkatuły do jedenastki wskoczył Damian Kowalczyk, który będzie tworzył parę napastników z Danielem Szczepanem. Na lewe wahadło przesunięty został Łukasz Janoszka.

Wcześniej pisaliśmy:

Niebiescy są beniaminkiem II ligi, który zajmuje pozycję wicelidera tabeli. Prowadzi Stal Rzeszów z 4 punktami przewagi. Ruch w poprzedniej kolejce przegrał u siebie z Wisłą Puławy 2:4 i już nie jest jedynym niepokonanym zespołem na szczeblu centralnym rozgrywek PZPN. Czy w Pruszkowie rozpocznie nową serię bez porażki?

ZNICZ - RUCH NA ŻYWO

Passa 12 meczów, w których był niepokonany, to już historia. W sobotę Ruch zagra ze Zniczem, który jest na 15., spadkowym miejscu i ma 14 punktów. Niebiescy zgromadzili ich 28. Jednak wcale nie oznacza to łatwej przeprawy dla drużyny trenera Jarosława Skrobacza.

- Znicz od dłuższego czasu nie przegrywa, prezentuje się solidnie na tle także silniejszych przeciwników, jak na przykład Olimpia Elbląg – przypomniał trener Skrobacz w czasie przedmeczowej konferencji prasowej. - Potrafią punktować, mają w składzie takie nazwiska, jak Łukasz Kosakiewicz czy Mateusz Możdżeń, które robią w tej lidze wrażenie. Jesteśmy po analizie ich gry, wiemy, że czeka nas 90 minut, w których trzeba udowodnić swoją wyższość. Liczę, że sportowa złość jest w nas duża i sięgniemy po trzy punkty - dodał szkoleniowiec Ruchu.

ZNICZ - RUCH ONLINE

Pruszkowianie są niepokonani od trzech meczów, w których remisowali kolejno z Radunią Stężyca 2:2, w Puławach z Wisłą 1:1 i z Olimpią Elbląg też 1:1. Znicz ostatnio przegrał w 10. kolejce w Rzeszowie ze Stalą 1:3, a na swoim stadionie w 7. kolejce z KKS-em Kalisz 0:1. W Ruchu po porażce z Wisłą chcą zmazać plamę w Pruszkowie.

- Dostaliśmy po głowie i mam nadzieję, że zespół odbierze ten zimny prysznic, jako nauczkę. Nie wyobrażam sobie innego podejścia niż to, żeby jechać do Pruszkowa z chęcią zatarcia złego wrażenia. Musimy tak zareagować, jeśli chcemy liczyć się w tej lidze, a nikt w szatni nie myśli inaczej. Jeszcze niejeden mecz przegramy, ale liczy się ta reakcja po porażce. Czy będziemy potrafili wrócić na te właściwe tory – stwierdził Jarosław Skrobacz.

ZNICZ - RUCH LIVE

W meczu ze Zniczem zapewne znów zabraknie ważnego ogniwa obrony Ruchu, kontuzjowanego Konrada Kasolika. Za kartki będzie pauzował Michał Mokrzycki, który we wcześniejszych 12 meczach wychodził w podstawowym składzie.

- Takie sytuacje są szansą dla innych zawodników. Nie ma co ukrywać, że Piotrek Wyroba jest pierwszy w kolejności do zastąpienia Michała Mokrzyckiego - przyznał Skrobacz.

- Oczywiście, decyzja w kwestii wyboru składu pozostaje w gestii trenera, ale liczę, że jeśli otrzymam szansę, to ją wykorzystam – dodał Wyroba.

ZNICZ - RUCH TRANSMISJA

Do Pruszkowa wybiera się spora grupa kibiców Ruchu. Klub przeprowadzi transmisję radiową z tego meczu.

Sędzią spotkania Znicz Pruszków – Ruch Chorzów będzie Robert Marciniak (Kraków).