1

Legia Warszawa

1

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrego wieczoru.

• Przeciętny występ warszawian, którzy po strzeleniu gola osiadli na laurach i dali sobie strzelić bramkę. Czekamy na rewanż w Warszawie, który ostatecznie wyjaśni kwestię awansu.

• Koniec meczu, remis Legii w Mostarze. 1:1 w meczu ze Zrinjskim, za tydzień rewanż w Warszawie.

• Jednak ukarany przez sędziego Thibault Moulin.

• Wielkie zamieszanie w polu karnym, gospodarze znowu domagają się jedenastki, sygnalizując zagranie ręką w szesnastce Legii, ale gwizdek arbitra milczy!

• Faul taktyczny Thibaulta Moulina, tymczasem sędzia dolicza cztery minuty do końca meczu.

• Nemanja Bilbija zmieniony, na ostatnie minuty na boisko wchodzi wychowanek Zrinjskiego, Filip Arezina.

• Pięć minut do końca i wszystko wskazuje na to, że padnie tutaj remis...

• Była szansa na kontrę Legii, ale Guilherme zagrał w kierunku Prijovicia zdecydowanie za mocno.

• Milos Zeravica pojawia się na boisku w miejsce Ivana Peko na ostatnie minuty meczu.

• Tomislav Tomić ukarany kartką. Faulowany oczywiście nie kto inny jak Guilherme.

• Faul w ataku Łukasza Brozia, piłka dla Bośniaków.

• Mocne dośrodkowanie Milosa Filipovicia, piłka ląduje w rękawicach Radosława Cierzniaka.

• Czas na kolejną zmianę. Nemanja Nikolić zmieniony przez Aleksandara Prijovicia.

• Wracamy do gry i rozpoczynamy ostatni kwadrans meczu w Mostarze.

• Kolejna przerwa na uzupełnienie płynów zarządzona przez sędziego.

• Świetne dośrodkowanie Thiabulta Moulina, z najbliższej odległości główkuje Tomasz Jodłowiec i perfekcyjnie broni Kozic!

• Milos Filipović pojawia się na murawie w miejsce Ognjena Todorovicia.

• Za chwilę zmiana w ekipie Zrinjskiego, na boisko wejdzie Filipović.

• Ciekawe dośrodkowanie Michała Kucharczyka po ziemi z lewej strony, w polu karnym w ostatniej chwili uprzedzony Michaił Aleksandrow.

• Gracze Zrinjskiego wymieniają podania na swojej połowie, potrafią szybko przejść do ofensywy - ich gra zmieniła się nie do poznania po strzelonym golu.

• Matija Katanec ukarany żółtą kartką, chyba nie trzeba mówić, kto był faulowany.

• Trener Hasi reaguje. Ondrej Duda już poza boiskiem, zmienia go Michaił Aleksandrow.

• Najpierw bardzo efektowną interwencję zaliczył Radosław Cierzniak, wybijając piłkę na rzut rożny, ale co z tego, skoro po chwili musiał wyjmować piłkę z siatki! Katanec świetnie wbiegł w pole karne oszukując Hlouska i wpakował piłkę do siatki!

• I już remis! Matija Katanec główkuje po rzucie rożnym!

• Piłkarze z Mostaru zauważalnie przejęli inicjatywę, ale mistrzowie Polski niespecjalnie się tym przejmują, czekając na szansę na groźną kontrę, bowiem zawodnicy Zrinjskiego póki co nie mieli żadnej sytuacji bramkowej.

• Gospodarze próbują wrócić do gry, ale ich akcje kończą się mniej więcej na 30 metrów od bramki strzeżonej przez Radosława Cierzniaka.

• Król strzelców Ekstraklasy miał dwie dobre, podobne sytuacje w ciągu kilkudziesięciu sekund i wykorzystał drugą z nich - po precyzyjnym prostopadłym podaniu pokonał Dalibora Kozicia bardzo mocnym strzałem.

• Nareszcie! Strzelanie rozpoczyna Nemanja Nikolić!!!

• Z tego co wiemy, podstawowy bramkarz Legii prawdopodobnie odniósł kontuzję.

• Niecodzienna zmiana w przerwie w meczach o stawkę - Radosław Cierzniak debiutuje w Legii, zmieniając Arkadiusza Malarza.

• Wracamy do gry - przy piłce HSK Zrinjski Mostar! Co ciekawe, będzie zmiana...

• Mecz toczy się powoli, nikt nie spieszy się z tworzeniem sytuacji bramkowych. Drużyną lepszą jest oczywiście drużyna gości, ale póki co nie znalazło to przełożenia na gole. Gospodarze zbierają dużo kartek i może okazać się, że będą musieli kończyć mecz w dziesięciu. Czekamy na drugie 45 minut!

• Koniec pierwszej części meczu. Do przerwy w Mostarze gospodarze remisują z Legią 0:0.

• Aż trzy minuty doliczone do pierwszej części meczu.

• Dziwna sytuacja, faul Nemanji Bilbiji, który kwalifikował się na drugą żółtą kartkę, tymczasem za dyskusję z sędzią ukarany Tomasz Jodłowiec.

• Legia gra znacznie lepiej pod koniec pierwszej połowy, ale wciąż nie padła żadna bramka. Bośniacy często muszą uciekać się do nieprzepisowych zagrań.

• Kolejny faul na Guilherme i jeszcze jedna żółta kartka. Nemanja Bilbija.

• Ognjen Todorović z żółtą kartką, ponownie faulowany Guilherme.

• Bardzo efektowny drybling Guilherme, ominął kilku rywali tuż przy linii końcowej i dośrodkował w pole karne, tam w piłkę nie trafił czysto Nemanja Nikolić!

• Nemanja Bilbija zwija się z bólu na murawie, nie wiadomo, czy będzie mógł kontynuować grę. Póki co schodzi z boiska o własnych siłach.

• Pero Stojkić z żółtą kartką za faul na Guilherme.

• Gramy. Swoją akcję powoli konstruują gospodarze.

• Sędzia zarządza krótką przerwę na uzupełnienie płynów.

• Bardzo odważna interwencja Arkadiusza Malarza, który wyszedł z bramki i wybił piłkę spod nóg przeciwnika. Gospodarze domagali się jedenastki, ale sędzia pozostał nieugięty.

• Spotkanie wciąż toczy się w spokojnym, wakacyjnym tempie. Legia dominuje, Zrinjski nie ma nic do powiedzenia, ale sytuacji bramkowych jest jak na lekarstwo.

• Odważne wejście Tomasza Jodłowca, ale na linii pola karnego w ostatniej chwili powstrzymał go Mario Barić.

• Kompletnie nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Guilherme, piłka przelatuje wysoko ponad poprzeczką.

• Guilherme wrócił się pod własne pole karne i wywalczył faul oraz przerwanie akcji przeciwnika.

• Zrobiło się groźnie pod bramką Legii, odgwizdana nakładka Ivana Peko.

• Pierwszy kwadrans dość senny, nie oglądamy zmasowanych ataków warszawian, gra wygląda dość ociężale, ale mimo wszystko lepiej niż w meczu z Lechem.

• Tym razem za mocne podanie po ziemi od Tomasza Jodłowca do Michała Kucharczyka, piłka w rękawicach Kozicia.

• I znowu dobra szansa Legii! Adam Hlousek przejął piłkę tuż przy linii końcowej, zaskoczył obrońców i podał ją do wolnego Nemanji Nikolicia, napastnik z Węgier zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału!

• Zakotłowało się pod bramką gospodarzy! Piłka dośrodkowana z narożnika boiska sprawiła duży problem bramkarzowi mistrza Bośni, ale z najbliższej odległości uderzenie Ondreja Dudy zostało zablokowane!

• Strata legionistów w środku pola, wydawało się, że Ognjen Todorović przejmie piłkę tuż przy linii końcowej, ale ostatecznie od bramki grę wznowi Arkadiusz Malarz.

• Mocny wrzut z autu, wydawało się, że doleci do szarżującego pod bramkę Michała Kucharczyka, ale szybszy do piłki był Dalibor Kozić.

• W odpowiedzi dośrodkowania również z lewego skrzydła próbował Ognjen Todorović, to jednak padło łupem Igora Lewczuka.

• Pierwszy rzut rożny dla Legii po akcji Adama Hlouska na lewym skrzydle.

• Zaczynamy rywalizację w eliminacjach Ligi Mistrzów, mecz rozpoczyna Legia Warszawa!

• Zrinjski gra dziś w białych trykotach, Legia zaś w swoim wyjazdowym, zielonym komplecie.

• Piłkarze obu drużyn już na murawie!

• Do Mostaru przyjechała grupa najwierniejszych kibiców Legii. Dzisiejszy mecz jest pierwszym wyjazdem mistrza Polski w nowym sezonie.

• Już za mniej niż kwadrans rozpoczynamy kampanię Legii Warszawa na drodze do Ligi Mistrzów!

• Ławka rezerwowych Legii: Radosław Cierzniak, Stojan Vrajes, Bartosz Bereszyński, Tomasz Brzyski, Rafał Makowski, Michaił Aleksandrow i Aleksandar Prijović.

• Ławka rezerwowych Zrinjskiego: Nikola Vasilj, Milos Zeravica, Benjamin Colic, Milos Acimovic, Danijel Stojanović, Filip Arezina i Milos Filipović.

• Do meczu pozostało już tylko kilkanaście minut, podajmy więc rezerwowych obu zespołów. Rozpocznijmy od Bośniaków...

• Jeśli Legia chce awansować do upragnionej Ligi Mistrzów, będzie musiała uporać sobie z trzema przeciwnikami, co daje łącznie sześć meczów. Pierwszy z nich już za niecałe 30 minut.

• Do składu Legii wrócili już reprezentanci, czyli Ondrej Duda, Tomasz Jodłowiec i Nemanja Nikolić. Brakuje Michała Pazdana.

• Dzisiejszy mecz będzie drugim dla Besnika Hasiego w roli szkoleniowca Legii. Pierwszy z nich nie był udany - Legia przegrała u siebie z Lechem w Superpucharze aż 1:4.

• Mamy już także skład pierwszej drużyny poprzedniego sezonu ligi bośniackiej.

• Znamy już skład mistrzów Polski, znajduje się on w panelu po prawej stronie.

• Witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu HSK Zrinjski Mostar - Legia Warszawa! Transmisję prowadzić będzie dla Państwa Piotr Bernaciak.