Zwoliński strzela, Pogoń wygrywa. Owocna sobota Portowców

Maurycy Brzykcy
Pogoń Szczecin Twitter
Drugi sparing i drugi wygrany w sobotę. Tym razem Pogoń Szczecin, grająca w młodym składzie, pokonała zdobywcę Pucharu i Superpucharu Rumunii - FC Voluntari 3:2. Bohaterem zdobywca dwóch goli, Łukasz Zwoliński.

W drugim sparingu soboty obozu przygotowczego w Belek, trener Kosta Runjaic postawił na dużo młodszą jedenastkę niż dwie godziny wcześniej. Dowodził nią jednak doświadczony Rafał Murawski i sprawiła się ona na tle rumuńskiego zespołu nadspodziewanie dobrze.

Jako pierwszy do siatki trafił Łukasz Zwoliński, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Davidzie Niepsuju. Z kolei na 2:0 podwyższył Marcin Listkowski, po przerwie, po pięknej solowej akcji. Skrzydłowy Pogoni dostał później drugą żółtą kartkę i opuścił boisko, ale wszedł za niego testowany Tupta.

Rywale nie dali za wygraną i szybko zdobyli bramkę kontaktową. Wyrównali zaś w 76. minucie. Wydawało się, że takim wynikiem skończy się ten sparing, ale w 86. minucie Zwoliński skompletował dublet, głową posyłając piłkę do siatki. Portowcy pokazali w sobotę, że mimo towarzyskiego charakteru potyczek, mają siłę grać i biegać do końca, a co najważniejsze strzelać i wygrywać.

Pogoń Szczecin – FC Voluntari 3:2 (1:0)**
Bramki dla Pogoni: Zwoliński 2 (22, 86), Listkowski (50).
Pogoń: Budziłek (74 Bursztyn) – Niepsuj, Walukiewicz, Rudol, Matynia – Błanik (83 Maćkowski), Piotrowski, Murawski (67 Paprzycki), Listkowski, Kowalczyk (87 Żurawski) – Zwoliński (88 Benedyczak).

Materiał oryginalny: Zwoliński strzela, Pogoń wygrywa. Owocna sobota Portowców - Głos Szczeciński