Zwycięski debiut Karola Linettego w Serie A

KM
Karol Linetty zadebiutował w Serie A i był to debiut zwycięski
Karol Linetty zadebiutował w Serie A i był to debiut zwycięski Bartek Syta
Karol Linetty, były pomocnik Lecha Poznań zadebiutował w Serie A. Jego zespół, Sampdoria Genua wygrał na wyjeździe 1:0 z Empoli.

Zachwyty nad Karolem Linettym, który tego lata zamienił Lecha Poznań na Sampdorię Genua, nie były przesadzone. Po dobrych meczach: towarzyskim z Barceloną oraz zwycięskim w Pucharze Włoch, przyszedł czas na debiut w Serie A.

Sprzedany do Sampdorii za ponad 3 miliony euro piłkarz rozpoczął mecz 1. kolejki Serie A przeciwko Empoli w pierwszym składzie. Były lechita zagrał na lewej stronie pomocy i od początku starał się być w centrum wydarzeń. Nie ustępował innym piłkarzom przygotowaniem fizycznym czy technicznym.

Sampdoria wygrała 1:0 po golu Muriela w 37. min. W 61. minucie Linetty zobaczył żółtą kartkę za podcięcie przeciwnika. Były pomocnik Lecha na boisku spędził 90 minut.

Materiał oryginalny: Zwycięski debiut Karola Linettego w Serie A - Głos Wielkopolski