Zwycięstwa Gryfa Słupsk i Pogoni Lębork. Porażka Jantara Ustka

Jarosław Stencel
Krzysztof Piotrkowski
Bardzo dużo kłopotów z pokonaniem ostatniej drużyny w tabeli miał lider IV ligi. Ostatecznie Gryf pokonał Anioły Garczegorze 1:0 po golu Łukasza Stasiaka.

Na początku spotkania z dystansu niecelnie strzelał Mateusz Słumiński. Gola mógł strzelić Damian Mikołajczyk, ale jego uderzenie ofiarnie zablokował Marcin Staszczuk. W 37. minucie bliski strzelenia gola był Michał Renusz, ale z 10 metrów nie trafił w bramkę.
W drugiej połowie nieco przypadkowo piłka trafiła do Mikołajczyka, ale przeniósł piłkę nad bramką. Tuż po wejściu Daniel Sidor źle dośrodkował do wbiegającego Staszczuka. W 70. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Paweł Szmytkiewicz i była to... pierwsza celna próba gryfitów w tym meczu. Dziewięć minut potem Mikołajczyk prostopadle zagrał do Łukasza Stasiaka, który prawą nogą obok wychodzącego Piotra Młynarczykowskiego posłał piłkę w długi róg. Po strzale Sidora z rzutu wolnego Michał Kędzia wypuścił piłkę, ale nie było nikogo by skorzystać z okazji. Ponownie Mikołajczyk zagrał do Stasiaka, ale ty razem jego strzał obronił bramkarz Aniołów. Następnie po rzucie rożnym kolanem Mikołajczyk zagrał do Michała Szałka, który trafił do siatki, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Gryf Słupsk - Anioły Garczegorze 1:0 (0:0)
1:0 Łukasz Stasiak (79)
żółte kartki: Piekarski, Szałek - Kowalski, Karpiński
Gryf: Kędzia - Amoah, Felisiak, Szałek, Jendruch, Słowiński (73 K.Bednarczyk), Piekarski (88 Sosnówka), Szmytkiewicz (73 D.Więckowski), Zieliński (90 Bartczak), D.Mikołajczyk, Stasiak.
Anioły: Młynarczykowski - Ryuta Katsura (55 Formela), Ł.Łapigrowski, Drzazgowski, Smolarek, Karpiński (89 F.Tomasiewicz), Kowalski, Trawiński, Staszczuk, Stanischewski (64 Sidor), Słumiński (81 Kulas).

Pogoń Lębork - Wda Lipusz 4:0 (3:0)
1:0 Wojciech Musuła (7), 2:0 Przemysław Iwański (11), 3:0 Przemysław Iwański (45), 4:0 Adrian Kochanek (90)
Pogoń: Labuda - Dobek, Kostuch, Michor, Musuła, Kochanek, Janowicz (57 Fol), Miszkiewicz, Szymański (58 Atanacković), Węgliński (69 Jeruć), Iwański (84 Miotk).

Jaguar Gdańsk - Jantar Ustka 3:1 (0:0)
1:0 Roman Zalow (55), 2:0 Roman Zalow (57), 3:0 Damian Podkański (60), 3:1 Karol Czubak (70)
Jantar: P.Wójcik - M.Żebrowski (69 Łukasik), Kaczmarek, M.Dawid, Wasiuk (50 Zborowski), B.Oleszczuk, K.Dawid, Nałęcz, Miecznikowski, Czubak, Wójcik.

Jedyna bramka dla Jantara padła po zagraniu od Bartłomieja Nałęcza. Karol Czubak wygrał pojedynek ze stoperem wyszedł sam na sam i strzelił obok bramkarza. Goście mieli multum sytuacji, ale niestety byli bardzo nieskuteczni.

Bytovia II - Stolem - w niedzielę o 11

Pozostałe wyniki: Lechia II Gdańsk - Wikęd Luzino - w niedzielę, GKS Kolbudy - GKS Kowale - w niedzielę, GKS Przodkowo - Kaszubia Kościerzyna 0:0, Gedania Gdańsk - Arka II Gdynia 2:3, Grom Nowy Staw - Powiśle Dzierzgoń 2:0. Pauzował Orkan Rumia.

Nadal prowadzi Gryf Słupsk z przewagą 3 punktów nad Gromem Nowy Staw.