Zwycięstwa Olimpii i Ślęzy

Marcin Szczepański
Piłkarze Ślęzy (czerwone stroje) zwyciężyli z Turem i opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Rafał Jamróz (Ekstraklasa.net)
W dwóch pierwszych dzisiejszych meczach Olimpia Grudziądz wygrała z Elaną Toruń 1:0, a Tur Turek przegrał 1:2 ze Ślęzą Wrocław.

Olimpia cały mecz miała wyraźną optyczną przewagę nad gośćmi z Torunia. Jedyną bramkę zdobył Mariusz Kryszak, uderzając z rzutu wolnego w 25. minucie.

W Turku od 11. minuty prowadzili goście z Wrocławia po trafieniu Rafała Brusiło. Tur wyrównał w 25. minucie po bramce Damiana Sędziaka. Piłkarze Ślęzy dążyli jednak do zwycięstwa do ostatnich minut. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego wrocławianie dopięli swego. Tym razem Brusiło podwał, a do bramki trafił Paweł Synowiec.

Porażka Elany skomplikowała sytuację tego zespołu. Po tej kolejce Torunianie na pewno pozostaną w strefie spadkowej. Ślęza natomiast opuściła ostatnie miejsce w tabeli i znowu liczy się w walce o utrzymanie. Piłkarze Tura ciągle muszą patrzeć za plecy, ponieważ porażka z zespołem z Wrocławia zbliżyła ich do strefy spadkowej.