Zwycięstwa Vinety, Błękitnych i Pogoni II, remis Świtu

Jakub Lisowski
Świt tylko zremisował u siebie z Gedanią Gdańsk.
Świt tylko zremisował u siebie z Gedanią Gdańsk. fot. świt szczecin facebook
III liga piłkarska. W środę trzecioligowcy rozegrali trzecią serię spotkań. Dorobek drużyn ze szczecińskiego regionu jest bardzo dobry, ale po cichu można było liczyć na ciut więcej.

Vineta Wolin po golu Gracjana Kuśmierka w 70. minucie pokonała Cartusię Kartuzy i była to pierwsza wygrana Wikingów w roli beniaminka. Vineta wróciła do III ligi po pięciu latach, latem prowadziła spokojną politykę transferową, ale w ostatnich dniach postarała się o wzmocnienia. W spotkaniu z Cartusią od pierwszej minuty grał np. Adrian Skorb, który powrócił do klubu i ma być ważnym ogniwem obrony. Dodajmy, że goście wcześniej odnieśli dwie wygrane, więc stracili pierwsze punkty w rozgrywkach.

Pogoń II Szczecin po trzech meczach ma trzy wygrane. W Swarzędzu podopieczni Pawła Ozgi przebudzili się po przerwie. Przegrywali 0:1 od 15. minuty (Filip Soboń), ale zaraz po zmianie stron wyrównał Wojciech Lisowski, a w 81. minucie zwycięskiego gola zdobył Błażej Starzycki. Dodajmy, że w Swarzędzu trener Ozga wystawił skład oparty na zawodnikach rezerw, a jedynie w bramce grał Bartosz Klebaniuk.

Rozczarował Świt, który podejmował Gedanię Gdańsk i sam jest sobie winny. Szczecinianie na swoim boisku stworzyli sobie przynajmniej pięć świetnych okazji bramkowych, ale zawodziło wykończenie. Rywale rzadko atakowali. W 81. minucie goście objęli prowadzenie po strzale z dystansu Filipa Sosnowskiego i co bardziej nerwowi kibice Świtu postanowili opuścić obiekt. Ale nim doszli do bramy - wyrównał Patryk Paczuk. Dośrodkowanie i celna główka. Goście protestowal, bo widzieli faul zawodnika Świtu, ale sędzia uznał bramkę.

Męczyli się też piłkarze Błękitnych Stargard. Pojechali do Gniewina, a Stolem wcześniej przegrał dwa mecze wysoko. Z Błękitnymi się postawił, prowadził (od 20. minuty), ale goście przycisnęli i w ostatnim kwadransie odwrócili wynik. Wyrównał Sebastian Ginter w 76. minucie, a w 89. na zwycięstwo strzelił Oskar Ryk.

Wyniki 3. kolejki: Stolem Gniewino - Błękitni Stargard 1:2, Unia Swarzędz - Pogoń II Szczecin 1:2, Vineta Wolin - Cartusia Kartuzy 1:0, Świt Szczecin - Gedania Gdańsk 1:1, Unia Solec Kujawski - Olimpia Grudziądz 0:4, Sokół Kleczew - Polonia Środa 1:0, Jarota Jarocin - Unia Janikowo 1:1, Pogoń Nowe Skalmierzyce - Zawisza Bydgoszcz 0:4, Bałtyk Gdynia - KP Starogard 0:1.

W tabeli prowadzą Olimpia i Pogoń II - jedyne zespoły z kompletem punktów. Błękitni mają 7 punktów i 3. miejsce; Świt na 8. miejscu z 4 oczkami, a Vineta 13. z 3 punktami.