Zwycięstwo Borusii w pięć minut

Marcin Szczepański
Zaledwie pięć minut wystarczyło Borussii Dortmund by rozprawić się z Bayerem Leverkusen. Mecz zakończył się wynikiem 3:1. W spotkaniu pełne 90 minut rozegrała cała trójka Polaków w zespole lidera Bundesligi.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła wielu emocji. Doskonałą okazję miał w 23. minucie Robert Lewandowski, ale posłał piłkę wprost w bramkarza w sytuacji sam na sam.

W drugiej połowie sprawy w swoje ręce wziął bohater spotkania Kevin Großkreutz. Najpierw w 49. minucie pokonał bramkarza gospodarzy po wrzucie z autu Łukasza Piszczka. Trzy minuty później było już 2:0. Tym razem Großkreutz trafił po zgraniu Roberta Lewandowskiego! Po chwili na 3:0 podwyższył z kolei Mario Götze, a tym razem asystentem był Großkreutz.

Trener Leverkusen próbował zapanować nad sytuacją na boisku i w 60. minucie przeprowadził potrójną zmianę. Jedynym jej efektem była bramka honorowa Stefana Kießlinga w 80. minucie.

Dzięki zwycięstwu Borussia umocniła się na pozycji lidera Bundesligi i wykonała kolejny krok w stronę Mistrzostwa Niemiec.