Zwycięstwo i porażka piłkarzy Orlicza Suchedniów w sparingach przed rundą wiosenną

Paweł Wełpa
W sparingach Orlicz i Lubrzanki padają hokejowe wyniki. Latem Orlicz wygrał 7:4
W sparingach Orlicz i Lubrzanki padają hokejowe wyniki. Latem Orlicz wygrał 7:4 Paweł Wełpa
Kolejne dwa sparingi rozegrał przygotowujący się do rundy wiosennej w klasie okręgowej Orlicz Suchedniów. Podopieczni Mariusza Arczewskiego grali z Łysicą Bodzentyn i Lubrzanką Kajetanów.

Obaj rywale to zespoły IV-ligowe, a Orlicz pretenduje do awansu do tej klasy rozgrywkowej – po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce w tabeli okręgówki.

W pierwszym z meczów Orlicz pokonał Łysicę Bodzentyn 2:1 po golach Tomasza Solnicy i Tomasza Raczyńskiego. Ten drugi piłkarz to nowo pozyskany przez suchedniowski klub z Lechii Strawczyn boczny pomocnik, który ostatnio grał w Astrze Piekoszów.

Orlicz Suchedniów – Łysica Bodzentyn 2:1

Orlicz: Mateusz Ubysz, Łukasz Boleń, Paweł Jarząb, Piotr Solnica, Marcin Tacij, Michał Bator, Karol Świtowski, Adrian Niewczas, Tomasz Staszewski, Tomasz Raczyński, Mateusz Tumulec oraz Piotr Grzejszczyk, Michał Stawiak, Albert Bujakowski, Marek Banaczkowski, Mateusz Sikora, Piotr Mądzik.

W kolejnym meczu, rozegranym we wtorek, suchedniowianie przegrali 4:5 z Lubrzanką Kajetanów. Do przerwy prowadzili 2:1. – W pierwszej połowie mecz był pod naszą kontrolą. W przerwie nastąpiły zmiany i w drużynie pojawiło się rozluźnienie. Tempo gry siadło i przegraliśmy. Tak na pewno w lidze grać nie będziemy, nie przystoi popełniać takich błędów – powiedział trener Orlicza Mariusz Arczewski.

W meczu z Lubrzanką gole strzelali Tomasz Staszewski, Albert Bujakowski, Piotr Grzejszczyk i Mateusz Sikora.

Orlicz Suchedniów – Lubrzanka Kajetanów 4:5

Orlicz: Mateusz Ubysz, Albert Bujakowski, Łukasz Boleń, Marcin Tacij, Paweł Jarzab, Piotr Solnica, Piotr Grzejszczyk, Damian Kita, Tomasz Staszewski, Mateusz Kokosza, Michał Stawiak oraz Karol Świtowski, Michał Bator, Piotr Mądzik, Mateusz Sikora, Tomasz Raczyński, Marek Banaczkowski

Kolejnym sparingpartnerem Orlicza będzie Wicher Miedziana Góra, a mecz odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 lutego.
W poprzednim meczu Orlicz pokonał Orlęta Kielce 4:2.

Transfery Orlicza w przerwie zimowej:

Odchodzą:
Rafał Pabis – szuka klubu
Kamil Olszewski – szuka klubu
Przychodzą:
Piotr Mądzik – powrót po kontuzji
Tomasz Raczyński, boczny pomocnik – Lechia Strawczyn, poprzednio Astra Piekoszów
Albert Bujakowski, obrońca – Probudex Łagów

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]

Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]

Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Materiał oryginalny: Zwycięstwo i porażka piłkarzy Orlicza Suchedniów w sparingach przed rundą wiosenną - Echo Dnia Świętokrzyskie