Zwycięstwo Lechii Gdańsk w pierwszym sparingu. Wbiła rywalom pięć goli

Krzysztof Kowalski
Jakub Steinborn
Piłkarze występującej w ekstraklasie Lechii pokonali we Władysławowie rywalizującą w trzeciej lidze Cartusię Kartuzy 5:1 (3:0) w swoim pierwszym w przerwie zimowej meczu kontrolnym. Kolejne trzy sparingi gdańszczanie rozegrają podczas drugiego zgrupowania w Turcji.

Bramki dla Lechii zdobyli Mario Maloca w 23., Kacper Sezonienko w 26., Krystian Okoniewski w 35. oraz Łukasz Zwoliński w 87. i 89. minucie. W ekipie trenera Marcina Kaczmarka wystąpił pozyskany z Pogoni Szczecin prawy obrońca Jakub Bartkowski.

To spotkanie zakończyło pierwsze zimowe zgrupowanie biało-zielonych, którzy od poniedziałku ćwiczyli w COS Cetniewo we Władysławowie.

W niedzielę wyjadą do Warszawy, skąd w poniedziałek polecą na drugi obóz do Side. W Turcji, gdzie przebywać będą do 20 stycznia, zagrają kolejne trzy mecze kontrolne - 11 stycznia z rumuńskim zespołem Petrolul Ploeszti, cztery dni później z Crveną Zvezdą Belgrad, a dzień przed powrotem z czeskim FC Hradec Kralove.

W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej w niedzielę 29 stycznia zajmująca 14. lokatę Lechia podejmie piątą w tabeli Wisłę Płock, z którą przegrała na wyjeździe 0:3.

Cartusia Kartuzy - Lechia Gdańsk 1:5
Bramki: Michał Nalepa 74 (sam.) - Mario Maloca 23, Kacper Sezonienko 26, Krystian Okoniewski 35, Łukasz Zwoliński 87, 89

Lechia Gdańsk: (I połowa) Antoni Mikułko - Henrik Castegren, Kristers Tobers, Jakub Bartkowski, Dominik Piła, Conrado, Mario Maloca, Flavio Paixao (30 Krystian Okoniewski), Marco Terrazzino, Jakub Kałuziński, Kacper Sezonienko.
(II połowa) Antoni Mikułko (59 Bartłomiej Kałduński) - Rafał Pietrzak, Jarosław Kubicki, Maciej Gajos, Joeri de Kamps, Christian Clemens, Michał Nalepa, Bartosz Brzęk, Krystian Okoniewski (59 Łukasz Zwoliński), Joel Abu Hanna, Ilkay Durmus.