Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W meczu 9.kolejki Nice 1 ligi Stal Mielec pokonała GKS...

Kolejny dreszczowiec Stali. Mielczanie o zwycięstwo drżeli do końca [ZDJĘCIA, WIDEO]

W meczu 9.kolejki Nice 1 ligi Stal Mielec pokonała GKS Katowice 3:2 (3:0). To pierwsze po 24 latach zwycięstwo mielczan z tym rywalem na własnym boisku.

Piłkarze Zbigniewa Smółki mecz GKS-em zaczęli od mocnego uderzenia. Już w drugiej minucie bramkę z najbliższej odległości zdobył Krzysztof Kiercz. Prowadzenie podwyższył w 33. minucie ładnym strzałem z dystansu przy lewym słupku Michał Janota Gol na 3:0 padł kilka minut później po bardzo dobrej akcji Arkadiusza Górki i Michała Janoty. Wykończył ją strzałem do pustej bramki Dejan Djermanović. – Bardzo lubię takie akcje, jak ta, po której zdobyliśmy trzecią bramkę – powiedział po meczu Zbigniew Smółka.

W drugiej połowie role nieco się odwróciły. GKS zaczął sprawiać dużo więcej problemów mielczanom. Na domiar złego, już pięć minut po wznowieniu gry podopieczni Piotra Mandrysza zdobyli gola. W kolejnych minutach gra się wyrównała, a nawet lekką przewagę osiągnęła Stal. Mielczanie nie byli już jednak tak skuteczni, jak w pierwszej połowie i licznik zdobytych bramek wciąż wskazywał „3”.

Nerwówka zaczęła się cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. W 86.minucie bramkę kontaktową dla gości zdobył Armin Ćerimagić. GKS ruszył do ataku, stworzył sobie jedną bardzo dobrą okazję ale świetną interwencją popisał się Radek Majecki.

Mimo sporej ilości nerwów w końcówce, Stal Mielec odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo przeciwko GKS-owi Katowice.

Stal Mielec – GKS Katowice 3:2 (3:0)
Bramki: 1:0 Kiercz 2, 2:0 Janota 33, 3:0 Djermanović 39, 3:1 Zejdler 50, 3:2 Cerimagic 86.

Stal: Majecki - Sadzwicki, Kiercz, Grodzicki, Leandro - Wroński (61 Gancarczyk), Górka, Getinger, Janota, Banaszewski (90 Lech) - Djermanović (73 Marciniec). Zbigniew Smółka.

GKS : Abramowicz - Pleva, Kamiński, Midzierski, Frańczak - Skrzecz (46. Mandrysz), Kalinkowski, Zejdler, Goncerz (75 Ćerimagić), Prokić (46 Błąd) - Kędziora. Trener: Piotr Mandrysz.

Żółte kartki: Banaszewski, Janota – Kamiński.

Widzów: 2978.

Damian Jeszke po meczu Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - GKS Tychy. Zobacz wideo!