23.08SC HeerenveenExcelsior Rotterdam2:0
24.08Ajax AmsterdamPSV Eindhoven1:3

Heracles Almelo - SC Cambuur 0:1 (0:0)

Bramka: Hemmen (90+2')
Czerwona kartka: Aktaou - Heracles (67', za dwie żółte).

W Almelo kolejną porażkę zanotował Heracles. Postawa gospodarzy tego spotkania jest zupełnie różna od gości. Heracles po trzech spotkaniach ma na koncie 0 punktów, natomiast Cambuur jest jedną z czterech niepokonanych drużyn. Bramka Hemmena w ostatnich minutach spotkania zapewniła przyjezdnych trzy punkty. Walnie przyczynił się do tego Aktaou, który wcześniej wyleciał z boiska.

Willem II - AZ Alkmaar 3:0 (2:0)

Bramki: Andrade (14'), Messaoud (29'), Vicento (86')

Spora niespodzianka w Tillburgu. Goście bezradnie patrzyli jak Willem ich upokarza. Fatalna postawa Kalmarów, którzy przegrali drugi mecz z rzędu. Gospodarze natomiast odnieśli pierwsze zwycięstwo w lidze i utarli nosa tym, którzy szybko ich skreślili. Kolejny dobry mecz rozegrał strzelec pierwszej bramki, Andrade.

SC Heerenveen - Excelsior Rotterdam 2:0 (0:0)

Bramki: De Roon (84', rzut karny), Larsson (89')
Czerwona kartka: Deckers - Excelsior (82')

Kapitalna końcówka spotkania zapewniła Fryzom pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Rozbity zespół Heerenveen zdaje się wracać na właściwe tory, ale strach pomyśleć co stałoby się gdyby Deckers nie wyleciał z boiska za faul w polu karnym. Gospodarze nie byli bowiem wyraźnie lepszym zespołem i ciężko byłoby im wygrać przeciwko jedenastu przeciwnikom.

Go Ahead Eagles - FC Dordrecht 0:0 (0:0)

Pierwsze punkty w nowym sezonie zdobył również zespół Go Ahead Eagles. W meczu przeciwko Dordrechtowi mieli nawet okazję zgarnąć o dwa oczka więcej, ale bardzo dobrze spisywał się Filip Kurto. Polak był jednym z najlepszych zawodników na boisku i przyczynił się do wywiezienia cennego punktu z wyjazdowego spotkania.

PEC Zwolle - Vitesse Arnhem 2:1 (0:1)

Bramki: van der Werff (65'), Nijland (88') - Propper (24')

Kapitalnie w dalszym ciągu gra Zwolle. Po zdobyciu Superpucharu Holandii są na fali i udowodnili to w meczu z będącym w kryzysie Vitesse. Goście mimo naprawdę niezłej gry w każdym ze swoich spotkań tracili punkty. Gospodarze natomiast jako jedyni dotrzymują kroku liderującemu PSV. To dobra wróżba dla byłego klubu Mateusza Klicha przed meczem eliminacji Ligi Europy w Pradze.

NAC Breda - Twente Enschede 1:1 (0:1)

Bramki: Tighadouini (90+2', rzut karny) - Castaignos (17')
Czerwona kartka: Bjelland - Twente (55', za dwie żółte)

W 91 minucie meczu Breukers przekreślił szanse Twente na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Rzut karny na bramkę zamienił Tighadouini, który uratował NAC kolejny punkcik w ligowej tabeli. Goście od początku sezonu zawodzą i mimo świetnej gry debiutanta Ziyecha nie byli w stanie zgarnąć trzech punktów.

Ado Den Haag - FC Groningen 3:0 (0:0)

Bramki: Kristensen (56'), Kramer (82',85')

Bociany wreszcie przełamały złą passę. Zespół z Hagi mimo znakomitej postawy na boisku nie potrafił wygrać dwóch poprzednich spotkań. Przerwanie tej serii nastąpiło w najmniej oczekiwanym momencie. Groningen bowiem radziło sobie świetnie i zajmowało przed tym meczem trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Feyenoord Rotterdam - FC Utrecht 1:2 (1:1)

Bramki: te Vrede (33') - Barazite (45+1'), Antwi (72')

W dalszym ciągu bez formy są piłkarze Feyenoordu. Tym razem Portowcy w kiepskim stylu przegrali na własnym obiekcie z Utrechtem i do prowadzącego PSV tracą już pięć punktów. Nie jest to dobry znak przed rewanżowym meczem eliminacji Ligi Europy z Zorią, tym bardziej, że na dniach Rotterdam może opuścić Jordy Clasie.

Ajax Amsterdam - PSV Eindhoven 1:3 (0:1)

Bramki: El-Ghazi (16') - Depay (52'), Narsingh (63'), Jozefzoon (90')

Starcie gigantów na korzyć "Boeren". Hit kolejki prezentował się nadzwyczaj dobrze, zobaczyliśmy wiele ciekawych akcji a kibicom mogło się podobać szybkie tempo rozgrywania tego spotkania. Po przerwie przyjezdni całkowicie rozbili pewny siebie Ajax i utrzymali prowadzenie w ligowej tabeli.

WYDARZENIE WEEKENDU

Pierwsze od sześciu lat zwycięstwo PSV na Amsterdam Arenie to dowód na to, że Boeren są gotowi by odzyskać mistrzowski tytuł. W meczu przeciwko Ajaksowi pokazali wszystkie swoje atuty i byli zespołem zdecydowanie lepszym, mimo że do przerwy przegrywali 0:1. Ajax zdaje się nie robić żadnych postępów od dłuższego czasu i przede wszystkim nie wyciągać wniosków z błędów. Podopieczni Franka De Boera fatalnie radzą sobie w defensywie, co skutecznie obnażyli goście. Dodatkowo martwi postawa napastników Joden. Milik kolejny raz nie zagrał ani minuty, a Sightorsson nie potrafił stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika.

Zupełnie inne nastroje panują w drużynie Philippa Cocu. Memphis Depay, który niedawno przedłużył kontrakt z zespołem z Eindhoven, poprowadził drużynę do kolejnego zwycięstwa zdobywając zarazem piątą bramkę w tych rozgrywkach. Nie udałoby to się jednak gdyby nie znakomita postawa bohatera dzisiejszego spotkania, Luciano Narsingha. Holender udanie zastąpił nieobecnego Locadię zaliczając asystę przy golu Depaya i zdobywając bramkę na 2:1.

POLACY W HOLANDII

• Filip Kurto (FC Dordrecht) - Pierwszy raz w tym sezonie Kurto zachował czyste konto. Ponadto uchronił zespół przed porażką. Pełne 90 minut i świetny mecz w wykonaniu Polaka.
  • Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) - Napastnik Ajaksu całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.
  • Filip Bednarek (Twente Enschede) - Bednarek nie znalazł się w składzie Twente, ani również w kadrze Jong Twente zarówno dziś jak i w poprzednim, poniedziałkowym meczu Eerste Divisie.