Ruch Chorzów - Lech Poznań: Niebiescy pokonali wicelidera PKO Ekstraklasy ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Ruchu Chorzów i Lecha Poznań rywalizowali o ligowe punkty na Stadionie Śląskim  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Ruchu Chorzów i Lecha Poznań rywalizowali o ligowe punkty na Stadionie Śląskim Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. tomasz kawka
W rozegranym 3 maja meczu 31. kolejki PKO Ekstraklasy Ruch Chorzów pokonał Lecha Poznań 2:1. Niebiescy odnieśli drugą z rzędu ligową wygraną i ambitnie walczą o uchronienie się przed spadkiem do I ligi. Zobaczcie zdjęcia z meczu Ruch Chorzów - Lech Poznań.

Ruch Chorzów - Lech Poznań: Niebiescy pokonali wicelidera PKO Ekstraklasy

Broniący się przed spadkiem piłkarze Ruchu w piątkowy wieczór pokonali na Stadionie Śląskim Lecha. Biorąc pod uwagę, że chorzowianie przegrali sześć ostatnich spotkań z poznaniakami, a na ich pokonanie czekali od 15 bezpośrednich spotkań zwycięstwo nad wiceliderem należy uznać za duży sukces. Tyle tylko, że niewiele poprawiło ono sytuację Niebieskich, którzy wciąż zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i są coraz bliżej spadku z PKO Ekstraklasy.

Początek spotkania należał do chorzowian wyraźnie podniesionych na duchu ostatnią wyjazdową wygraną ze Śląskiem. Soma Novothny nie sięgnął jednak zbyt mocno podanej piłki w polu karnym, a Maciej Sadlok nie trafił czysto w piłkę po rzucie rożnym. Lech odpowiedział szansą Filipa Szymczaka, który zakręcił w polu karnym obrońcami Ruchu, lecz jego strzał z niewielką pomocą ręki zdołał zablokować Szymon Szymański.

Niebiescy objęli prowadzenie w 24 minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony Patryka Stępińskiego piłkę głową do siatki z najbliższej odległości skierować Daniel Szczepan. Był to 10 gol w PKO Ekstraklasie napastnika Ruchu. Po tym trafieniu piłkarze gospodarzy zaprezentowali kołyskę z dedykacją dla nowo narodzonej córeczki Stępińskiego.

Chorzowianie z prowadzenia cieszyli się jednak tylko przez 3 minuty. Tomasz Wójtowicz sfaulował w polu karnym Jespera Karlstroma, a pewnym egzekutorem jedenastki był kapitan poznaniaków Mikael Ishak. Później mecz stracił na atrakcyjności. Brakowało sytuacji strzeleckich, ale bliższy zdobycia drugiej bramki do przerwy był Ruch. Najpierw groźnie, ale niecelnie z 16 m strzelał Miłosz Kozak, a później po centrze Filipa Starzyńskiego tuż nad bramką uderzył Węgier Novothny.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RUCH CHORZÓW - LECH POZNAŃ

Druga połowa rozpoczęła się od bardzo groźnego uderzenia Novothnego, ale później coraz bardziej do głosu dochodzili poznaniacy po stronie których z rzutu wolnego tuż obok słupka strzelał Alan Czerwiński.

Ruch ambitnie walczył jednak do końca. Na kwadrans przed końcem spotkania Węgier znów miał świetną okazję po centrze Sadloka, lecz jego główkę obronił Bartosz Mrozek. Później po strzale z dystansu minimalnie pomylił się Starzyński. Wreszcie po centrze Wójtowicza zwycięską bramkę strzelił wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Michał Feliks.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 2:1 (1:1)

Bramki 1:0 Daniel Szczepan (24), 1:1 Mikael Ishak (27-karny), 2:1 Michał Feliks (84)