Ruch Chorzów wpuścił kibiców Lecha Poznań na Stadion Śląski mimo zamkniętego sektora gości

Jacek Czaplewski
Kibice Lecha na meczu z Ruchem
Kibice Lecha na meczu z Ruchem Tomasz Kawka
Mimo zamkniętego sektora gości oraz napiętych relacji w środowisku kibice Lecha Poznań pojawili się w piątek na Stadionie Śląskim podczas meczu z Ruchem Chorzów. Na własne sektory wpuścili ich Niebiescy. - Piłka nożna dla kibiców - skandowano jeszcze przed rozpoczęciem spotkania 31. kolejki PKO Ekstraklasy.

Ruch - Lech: Byli kibice Kolejorza

Sektor gości na Stadionie Śląskim został zamknięty w połowie marca z powodu zniszczeń, do których doszło podczas Wielkich Derbów Śląska z Górnikiem Zabrze. Ruch w komunikacie poinformował, że decyzja obowiązuje na trzy miesiące, czyli do końca sezonu PKO Ekstraklasy.

Mimo to Ruch okazał gościnność wobec wszystkich przyjezdnych. Zaprzyjaźnionych sympatyków Widzewa wpuścił na własne sektory, oddając im rekordowe 20 tys. miejsc. W Chorzowie mogli pojawić się także sympatycy Puszczy Niepołomice, a w piątkowy wieczór także Lecha Poznań ubrani w jednakowe ciemne koszulki. Zajęli miejsca naprzeciwko trybuny dopingowej. Było ich kilkuset, ale raczej nie więcej niż dwustu-trzystu. Wywiesili jedną flagę.

Do czwartku Ruch sprzedał na mecz z Lechem ponad 12 tys. biletów. Oficjalną frekwencję poznamy w trakcie drugiej połowy. Raczej nie przekroczyła bariery 15 tys. (Aktualizacja: Spiker poinformował o 14 718 osobach).

Po przegranym meczu (1:2) kibice Lecha kazali piłkarzom - mówiąc delikatnie - udać się do szatni. Ten wynik sprawia bowiem, że zespół praktycznie traci szanse na tytuł mistrzowski.

Jesienią gdy sektor gości nie był jeszcze gotowy Ruch wpuścił na własne sektory również fanów Zagłębia Lubin. Po otwarciu sektora w liczbie przekraczającej 4 tys. zadebiutowali w nim fani Legii Warszawa - był to początek lutego. Potem oprócz kibiców Górnika Zabrze