4 liga: Gwarek Tarnowskie Góry pokonuje Ruch Radzionków 3:2

Marcin Rogiński
Ruch Radzionków przegrał z Gwarkiem Tarnowskie Góry
Ruch Radzionków przegrał z Gwarkiem Tarnowskie Góry M.Rogiński
Gwarek Tarnowskie Góry pokonał Ruch Radzionków w derbach powiatu Tarnogórskiego.

Gwarek pozostaje liderem pierwszej grupy śląskiej czwartej ligi. Stało się tak dzięki zwycięstwu w meczu derbowym z Ruchem Radzionków 3:2. Nie minęła nawet minuta gry, gdy "Cidry" objęły prowadzenie po strzale Roberta Wojsyka, któremu asystował Piotr Rocki. Wynik 1:0 dla gości utrzymał się do końca pierwszej połowy. Kiedy po przerwie i akcji Rockiego piłkę do swojej bramki skierował Dzido, nic nie wskazywało na zwycięstwo gospodarzy. Ci jednak po minucie za sprawą Polisa zdobyli kontaktową bramkę, a cenną wygraną wywalczyli dzięki dwóm bardzo kontrowersyjnym rzutom karnym, które pewnie egzekwował Sławomir Pach.
Mecz odbył się bez udziału kibiców gości, którzy byli zmuszeni dopingować swój zespół sprzed bramy stadionu.

7 kolejka czwartej ligi śląskiej (grupa I), Tarnowskie Góry, 19 września 2015, godz. 16:00
Gwarek Tarnowskie Góry - Ruch 3:2 (0:1)

Gole: 0:1 - Wojsyk 1'
0:2 - Dzido 54' (samobójcza)
1:2 - Polis 55'
2:2 - Pach 79' (rzut karny)
3:2 - Pach 84' (rzut karny)

Gwarek: Rosół - Dzido, Mrozek, Cymerys, Śliwa, Kasprzyk, Timochina, Górka (56' Hewlik), Pach, Polis, Jarka (67' Czapla). Trener: Górecko.

Ruch: Kucharski - Trzcionka, Banaś, Buchcik, Dyr, Sadowski, Dziewulski, Tutaj (87' Piecuch), Cepek (68' Franiel), Rocki, Wojsyk (80' Urbainczyk). Trener: Galeja

Żółte kartki: Pach 59', Dzido 64', Cymerys 75' 89, Timochina 90' - Trzcionka 9', Buchcik 69', Rocki 78', Dyr 90', Kucharski 90'