Marcin Jastrzębski
Gracze Błękitnych Ropczyce wciąż liczą się w walce o utrzymanie. Pokonując rezerwy Resovii przybliżyli się nieco do bezpiecznych miejsc.

W pierwszych minutach rzeszowianie próbowali rozpracować obronę Błękitnych, ale ci szybko zorientowali się jak przejąć inicjatywę i wypracować sobie przewagę.

– Można piętro wyżej – zachęcał swoich piłkarzy do pressingu na rywalach trener Błękitnych Andrzej Szymański.

Efektowny był gol otwierający wynik tego meczu. Kacper Wywrót po wrzutce w pole karne podbił piłkę głową, a następnie popisał się efektownym strzałem przewrotką. Rzeszowianie mieli problemy z powstrzymaniem rozkręcających się gospodarzy. W efekcie miejscowi mieli dwa rzuty karne przed przerwą. Wyzwania zamiany ich na gole nie bał się podjąć kapitan Błękitnych – Hubert Siepierski. Błękitni z wręcz zadziwiająca łatwością stwarzali sobie sytuacje.

Po przerwie tempo meczu spadło, a miejscowi umieli jeszcze raz zmusić gości do błędu. Hat tricka z rzutów karnych skompletował Siepierski.

Błękitni Ropczyce - Resovia 4:1 (3:1)

Bramki: 1:0 Wywrót 17, 2:0 Siepierski 23-karny, 3:0 Siepierski 36-karny, 3:1 Szymkiewicz 42, 4:1 Siepierski 70-karny.

Błękitni: Wojnowski – Nędza (62 Kukla), Orzech, Ochał, Mazur – Bieniek, Pociask (70 A. Ogrodnik ż), Nalepka (86 Podczaszy), Siepierski – Maćkowiak (80 Bartł. Darłak), Wywrót (75 Piwowar). Trener Andrzej Szymański.

Resovia II: Dziurgot – Ostrowski (83 Suwała), Szymkiewicz (86 Kotecki), Modrzejewski, Karcz ż (46 Drelicharz), Marciniec, Bielenda, Lisowicz ż (83 Bobowski) , Pirnach, Stępak (46 Zięba), Szpojnarowicz. Trener Marcin Laska.

Sędziował Kołodziej (Rzeszów). Widzów 100.