Arka przegrała z Dynamem Drezno w sparingu

Piotr Szymański
Arkowcy pilnie trenują przed nowym sezonem
Arkowcy pilnie trenują przed nowym sezonem Tomasz Bołt/Polskapresse
Podopieczni Petra Nemeca a ramach zgrupowania w Niemczech rozegrali sparing z przedstawicielem 2. Bundesligi, Dynamem Drezno. Gdynianie przegrali 0:1, po bramce Maika Kegela z 65. minuty.

Arka Gdynia - wyniki, mecze, live - więcej na stronie klubowej

Na początku meczu kilka groźnych sytuacji stworzyli arkowcy, a najlepszej okazji nie wykorzystał Janusz Surdykowski. Przez większą część pierwszej połowy dominowali jednak Niemcy. Podopieczni Nemeca starali się wyprowadzać błyskawiczne kontrataki.

Po przerwie zawodnicy Dynama zdobyli pierwszą, i jak się się później okazałą, jedyną bramką w spotkaniu rozgrywanym w niemieckim Nossen. Do piłki zagranej wzdłuż bramki przytomnie dopadł Kegel i nie dał szans pewnie spisującemu się między słupkami Marcinowi Juszczykowi.

Arka Gdynia - Dynamo Drezno 0:1 (0:0)

Arka: Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Jarun, Strzelecki – Kowalski, Kuklis. Kasperkiewicz (75’ Płotka), Radzewicz (75’ Niedziela) – Arifovic (60’ Prochazka), Surdykowski

Źródło: Arka Gdynia