PK
Tak z wygranej z Wichrem Miedziana Góra cieszyli się piłkarze Sparty Dwikozy.
Tak z wygranej z Wichrem Miedziana Góra cieszyli się piłkarze Sparty Dwikozy. Kamil Bielaszewski
W weekend 15-16.10.2022 grała świętokrzyska piłkarska klasa okręgowa. Sprawdź wyniki i tabelę.

Bucovia Bukowa - Polonia Białogon Kielce 2:3 (1:1)
Bramki: Michał Bąk 42, 68 - Bartłomiej Bęben 25 z karnego, Patryk 77, Dawid Kaczor 83.
Kolejny w tym sezonie mecz, w którym Bucovia całkiem dobrze zaprezentowała się w grze ofensywnej, ale błędy pod własną bramką uniemożliwiły jej zdobycie punktów.

Zenit Chmielnik - Piaskowianka Piaski 1:4 (0:2)
Bramki:
Wiktor Wilk 81 - Rafał Krzysztofik 45, 55, Dawid Krzysztofik 27, Jarosław Dudczenko 72.
Zdecydowana przewaga lidera, mimo że nadal gra on bez Siergieja Pyłypczuka, za to z kilkoma 16-latkami z Ukrainy w pierwszym składzie.

Wicher Miedziana Góra - Sparta Dwikozy 0:1 (0:0)
Bramka: Dawid Śpiewak 72 z karnego.

Naprzód Jędrzejów - Piast Stopnica 2:0 (0:0)
Bramki:
Łukasz Olszewski 74, Kamil Adamski 84
Naprzód: Majcherczyk - Olszewski, Maciejewski, Piechota, Celary (70. Gądek), Mika, Butenko, Adamski (88. Matuszewski), Dobrzański - Styczeń (64. Dąbek), Przeździk (64. Pak).
Piast: Drozdowski - Plewa (86. Majczak), Rajca (80. Paniel), Cielibała, Augustyn - Osiński, Dutka, Wicik (89. Kurzacz), Jędo - M. Gawroński (84. Czajor), Pitkiewicz (84. F. Gawroński).

Łysica Bodzentyn - Hetman Włoszczowa 1:2 (1:1)
Bramki: Jakub Wojtachnio 13 - Paweł Cegieła 45+2, Mateusz Fryc 48.
Ciekawy mecz, stojący na dobrym poziomie. Gospodarze dość szybko "napoczęli" rywala, ale ten tuż przed przerwą i zaraz po niej odgryzł się, w konsekwencji zdobywając komplet punktów.

OKS Opatów - Unia Sędziszów 2:3 (1:0)
Bramki: Patryk Nowak 18, Jakub Łata 87 - Tomasz Nartowski 61, Michał Grudzień 74, Kamil Bratek 90+5.
Przewagę mieli w tym meczu goście, ale OKS mógł wywalczyć przynajmniej punkt. Przy prowadzeniu 1:0 gospodarze mieli świetną sytuację do podwyższenia, przy 1:1 dwie niewykorzystane sytuacje sam na sam z bramkarzem. Opatowianie w końcówce wyrównali na 2:2, ale w ostatniej minucie dodanego czasu stracili trzeciego gola.

Victoria 2015 Skalbmierz - Arka Pawłów 0:2 (0:1)
Bramki: Hubert Białczak 3 z karnego, Mirosław Kalista 88.
W meczu beniaminków Arka była wyraźnie lepsza.

- Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie wywozimy trzy punkty z trudnego terenu. Cieszy przede wszystkim czyste konto strat - mówił grający trener Arki, Mirosław Kalista.

Świt Ćmielów - Gród Ćmińsk 1:2 (1:2)
Bramki: Piotr Frańczak 25 - Mateusz Kokosza 26, 45.
Gród: Szram – Pietronik, Gola, Boleń, Siarek – Frączyk (68. Zagdan), Jaworski (90+2 Trojan), Gocał, Kita (88. Adach) – Lurzyński (68. Żak), Kokosza (80. Borek).
Piątą wygraną z rzędu, odniesioną na boisku byłego lidera, ekipa z Ćmińska zadedykowała swojemu koledze z zespołu, Robertowi Zagdanowi, który w drodze do Ćmielowa dowiedział się, że jego tato znalazł się w szpitalu. Mimo to zawodnik Grodu w drugiej połowie wyszedł na boisko.

- Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu. Zaczęliśmy od wysokiego pressingu, ale straciliśmy gola jak zwykle po stałym fragmencie gry. Reakcja zespołu była super, bo natychmiast odpowiedział piękną akcją. Krzysiek Kita wystawił piłkę Mateuszowi Kokoszy. Na prowadzenie wyszliśmy tuż przed przerwą, po kolejnej ładnej akcji i strzale Kokoszy. Druga połowa chaotyczna, nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce, a Świt miał mnóstwo stałych fragmentów, po których kotłowało się pod naszą bramką. Ale szczęście nam sprzyjało - cieszył się trener gości, nowego wicelidera, Paweł Wijas.

• 16. Bucovia Bukowa 10 4 15-32

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

POLECAMY RÓWNIEŻ:

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]