Gryf Słupsk pewnie pokonał Chojniczankę II Chojnice i utrzymał się w IV lidze

oprac. KG
Gryf Słupsk zapewnił sobie utrzymanie w lidze.
Gryf Słupsk zapewnił sobie utrzymanie w lidze. Archiwum
Słupscy piłkarze potrzebowali zwycięstwa, aby utrzymać się w piłkarskiej IV lidze. Tak też się stało! Przed własną publicznością pokonali Chojniczankę II Chojnice 5:0 i zapewnili sobie utrzymanie w lidze.

Skuteczna pierwsza połowa
Gryfici w pierwszej połowie stwarzali sobie mnóstwo sytuacji i co najważniejsze potrafili je wykorzystać. W pierwszych 45 minutach spotkania bramkarz gości wyjmował piłkę z siatki czterokrotnie.

Pierwszy gol padł w 17 minucie. Patryk Dąbrowski bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza Chojniczanki. Trzy minuty później było już 2:0. Adam Świdroń strzelcem drugiej bramki.

Rozpędzony Gryf nie zamierzał się zatrzymywać i już w 25 minucie na tablicy wyników było 3:0! W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kacper Książkiewicz, który umieścił piłkę w siatce. Golem na 4:0 wynik pierwszej połowy zamknął Kacper Jendruch.

Kontrola wyniku w drugiej połowie
Słupszczanie kontrolowali przebieg drugiej połowy, w której padła jeszcze jedna bramka. Na sześć minut przed końcem meczu na listę strzelców wpisał się Przemysław Rusiecki. Spotkanie zakończyło się okazałym zwycięstwem Gryfa 5:0.

Był to ostatni mecz Trójkolorowych w trudnym sezonie 2022/2023. Najważniejszą informacją po tym spotkaniu jest utrzymanie w IV lidze.

Gryf zagrał w składzie: Gołębiewski Kamil, Więckowski Dawid, Piechowski Daniel, Amoah Joseph, Piekarski Tomasz, Hendryk Aleks, Świdroń Adam, Dąbrowski Patryk, Jendruch Kacper, Książkiewicz Kacper, Ciechański Wiktor. Ławka rezerwowych: Jakubowski Jakub, Butowski Dominik, Bielańczuk Filip, Rusiecki Przemysław, Stankiewicz Bartosz, Mondrzejewski Jakub, Lutkiewicz Karol, Majcher Marcjan.