Gytkjaer show! Lech Poznań wygrał na zakończenie roku, Duńczyk zanotował hat-tricka

DW
17.12.2017 poznan ww pilka nozna ekstraklasa lech poznan termalica nieciecza. glos wielkopolski. fot. waldemar wylegalski/polska press Waldemar Wylegalski
Lech Poznań podchodził do meczu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza jako faworyt. Od początku meczu zawodnicy "Kolejorza" mieli sporą przewagę nad gośćmi, jednak dopiero pod koniec pierwszej połowy zdołali ją potwierdzić. Szybkie dwa ciosy wyprowadził Christian Gytkjaer, który w zaledwie 90 sekund dobył dwa trafienie. Trzecie dorzucił w 81. minucie, kompletując tym samym hat-tricka.

Choć to ostatnie spotkanie Lecha w tym roku, kibice nie zdecydowali się licznie zgromadzić na Inea Stadionie. Przy zaledwie 8-tysięcznej widowni lechici w końcu zagrali skutecznie. Duża w tym zasługa była Christiana Gytkjaera, który odpowiedział na liczne słowa krytyki w jego kierunku i zanotował dziś trzy trafienia.

W 36. minucie dwójkowa akcja Jevticia i Kostewycza skończyła się dograniem w pole karne, gdzie Duńczyk zdobył ósmą bramkę sezonie. Po zaledwie 90 sekundach było już 2:0 - znów za sprawą Gytkjaera. W tej sytuacji akurat tragiczny błąd popełnili zawodnicy goście. Strata na rzecz napastnika Lecha zakończyła się drugim golem.

"Słoniki" próbowały odpowiedzieć, lecz zrobili to za późno. Dopiero w 74. miuncie Artem Putiwcew wygrał pojedynek główkowy z Azizem Tettehem i dał drużynie szansę na wyrównanie. Ostatnie minuty meczu były bardzo chaotyczne, a lechici jako pierwsi oprzytomnieli. Gytkjaer przyjął piłkę na skraju pola karnego, obrócił się z piłką gubiąc jednocześnie rywala i z najbliższej odległości pokonał Jana Muchę. Duńczyk ma w tym sezonie już 10 goli - czy Lech w końcu ma napastnika, jakiego oczekują kibice?