IV liga. Remisy Pilicy Białobrzegi i LKS Promna oraz porażka Drogowca Jedlińsk

Do sporej niespodzianki doszło w Białobrzegach, gdzie liderująca Pilica, zaledwie zremisowała z Wilgą Garwolin. Ważny punkt w kontekście walki o utrzymanie, zdobyła Promna.

LKS Promna - Znicz II Pruszków 1:1 (0:1)
Bramka: Kulej 65
Promna: Domański, Oparcik, Trzaska, Kępka, Skowroński, Kulej (70 Machalski), Bouchniba (85 Węglicki), Zakrzewski, Wydra (75 Kasperek), Kobylarczyk, Miałkowski.

W pierwszej połowie Krzysztof Wydra miał dwie świetne sytuacje sam na sam na otworzenie meczu. Goście w 44 minucie zdobyli bramkę z rzutu wolnego. Wyrównał Stanisław Kulej głową po dośrodkowaniu. W 70 minucie Zakrzewski ukarany został czerwoną kartką (druga żółta) i gospodarze musieli grać w osłabieniu.

Pilica Białobrzegi - Wilga Garwolin 0:0
Pilica: Przyrowski - Stanisławski, Paterek, Śliwiński (60 Kacperkiewicz), Jaworski, Hernik (75 Bienias), Strus, Białecki, Rawski, Stróżka, Karasek
Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał. Wilga wiosną przegrała 1:10 z Piasecznem i 1:2 z Jedlińskiem, a w Białobrzegach była bliska pokonania lidera. Ekipa gości grała jak najdalej od swojej bramki. Momentami przypominało to kopanine, ale w defensywie zagrała bezbłędnie. Przed przerwą Sebastian Przyrowski dwukrotnie ratował Pilicę przed stratą bramki, a po przerwie interweniował raz i głównie dzięki niemu Pilica zdobyła punkt. Gospodarze mieli jedną wyborną sytuację. Damian Stanisławski w 50 minucie znalazł się sam na sam, ale chyba był trochę zaskoczony i nie trafił do siatki. Kilkakrotnie zakotłowało się pod bramką gości, ale ostatecznie Wilga wywiozła cenny punkt.

Mazur Karczew - Drogowiec 2:1 (1:1).
Bramki: Raszka 17, 90+1 z karnego - R. Gil 33
Drogowiec: Prasek - Rdzanek, Mortka, Kubryn, Kucharczyk, Koriazhnov, Dobosz, Gromski, Gil, Bojek, Pełka.
Po dobrym meczu Drogowiec przegrał w Karczewie, tracąc pechowo gola z rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

Materiał oryginalny: IV liga. Remisy Pilicy Białobrzegi i LKS Promna oraz porażka Drogowca Jedlińsk - Echo Dnia Radomskie