Wojciech Konończuk
Warmia Grajewo w hicie kolejki pokonała Wissę Sczuczyn 4:1
Warmia Grajewo w hicie kolejki pokonała Wissę Sczuczyn 4:1 Adam Dziejma/WarmiaGrajewo
Hit IV ligi dla Warmii Grajewo. Wilczki przed własną publicznością zaskakująco wysoko pokonały w derbowym starciu Wissę Szczuczyn 4:1, zadając sąsiadom pierwszą porażkę w tym sezonie. Komplet punktów mają już tylko liderujący KS Wasilków (4:0 u siebie z Dębem Dąbrowa Białostocka) oraz mające jeden mecz rozegrany mniej Wigry Suwałki (8:1 na wyjeździe z Hetmanem Skłodowscy Tykocin).

Derby powiatu grajewskiego znakomicie zaczęły się dla Warmii. Już w 12. minucie Dawid Kalinowski dostał znakomite podanie, uniknął spalonego, minął bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki. Na 2:0 jeszcze przed przerwą poprawił precyzyjnym uderzeniem w krótki róg Bartosz Bukowski i sytuacja Wissy stała się bardzo trudna.

Po zmianie stron zwycięstwo Wilczków przypieczętował dwoma trafieniami pozyskany przed sezonem z KS Michałowo Dawid Śliwowski, kończąc szybki akcje swojego zespołu. Ekipa ze Szczuczyna odpowiedziała tylko honorowym golem Kacpra Kiarszysa.

- Mając piłkę mieliśmy grać do przodu, a nie robiliśmy tego i pozwalaliśmy odbudowywać Warmii ustawienie. Gdy to rywale mieli piłkę, zamiast odbudowywać pozycję niżej, szliśmy wyżej i tak straciliśmy trzy bramki. Nie można na tym poziomie i z takim rywalem robić podobnych błędów - komentuje w klubowych mediach Warmii trener Wissy Albert Rydzewski.

IV liga. Maciej Makuszewski wraca do Wigier

Wigry zgodnie z oczekiwaniami bez większych problemów rozprawiły się 8:1 z beniaminkiem z Tykocina. Na uwagę zasługuje hat-trick ściągniętego przez suwalczan z Olimpii Zambrów Kamila Zalewskiego. Rutynowany napastnik strzela gole jak na zawołanie co pokazuje, jak dobrym ruchem był jego transfer.

Kolejną znakomitą informacją dla fanów Biało-Niebieskich jest fakt przejścia do ich zespołu Macieja Makuszewskiego. Doświadczony zawodnik, który występował już wcześniej w Wigrach, ale także m. in. w Jagiellonii Białystok, Lechu Poznań i Lechii Gdańsk, przenosi się z pierwszoligowej Odry Opole i będzie w suwalskim klubie grającym dyrektorem.

Z punktu widzenia pokonanego Hetmana małą satysfakcją jest to, że jako pierwszy w tym sezonie zaskoczył bramkarza Wigier Jakuba Kanclerza, którego licznik stanął na 313 minutach bez straty gola. Pod koniec pierwszej połowy w zamieszaniu podbramkowym sposób na suwalskiego golkipera znalazł Wojciech Moczulski.

IV liga. Wasilków wygrywa, Ruch potknął się z Promieniem

W Wigrach gola za golem strzela Kamil Zalewski, a w Wasilkowie Jan Pawłowski. Hat-trick rutyniarza wydajnie pomógł liderowi wygrać z Dębem Dąbrowa Białostocka 4:0. Potknął się za to mający dotąd komplet punktów Ruch Wysokie Mazowieckie, który musiał zadowolić się remisem w Mońkach z Promieniem.

Miano drużyny niepokonanej straciła Sparta 1951 Szepietowo, przegrywając na wyjeździe Turowi Bielsk Podlaski 0:3.

WYNIKI 5. KOLEJKI

• KS Wasilków - Dąb Dąbrowa Białostocka 4:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Pawłowski (45), 2:0 - Pawłowski (54), 3:0 - Kubeł (67), 4:0 - Pawłowski (74).
  • KS Grabówka - KS Michałowo 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Domański (21), 2:0 - Kurcewicz (88).
  • Orlęta Czyżew - MOSP Białystok 3:2 (1:2). Bramki: 0:1 - Łazarski (6), 0:2 - Rutkowski (33), 1:2 - Kujawa (45), 2:2 - Ilczuk (48), 3:2 - Jaźwiński (53).
  • Tur Bielsk Podlaski - Sparta 1951 Szepietowo 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Siemieniuk (40), 2:0 - Bazylewski (49), 3:0 - Bazylewski (56).
  • Krypnianka Krypno - Cresovia Siemiatycze 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Osypiuk (40).
  • Hetman Skłodowscy Tykocin - Wigry Suwałki 1:8 (1:4). Bramki: 0:1 – Fiedorowicz (23), 0:2 – Zalewski (25), 0:3 – Gulbierz (37), 0:4 – Cudowski (42), 1:4 – Moczulski (43), 1:5 – Zalewski (69), 1:6 – Gużewski (72), 1:7 – Zalewski (85), 1:8 – Omilianowicz (90).
  • Promień Mońki - Ruch Wysokie Mazowieckie 2:2 (0:0). Bramki: 1:0 - Babul (50), 1:1 - Jackiewicz (53), 2:1 - Babul (54), 2:2 - Pasko (67).
  • Warmia Grajewo - Wissa Szczuczyn 4:1 (2:0). Bramki: 1:0 - D. Kalinowski (12), 2:0 - Bukowski (37), 3:0 - Śliwowski (49), 3:1 - Kiarszys (51), 4:1 - Śliwowski (54).
  • Mecz: KS Śniadowo - Czarni Czarna Białostocka został przełożony na 18 listopada.