Jedenaście goli Broni Radom. Znamy ćwierćfinalistów

SzS
Fragment meczu Strażak - Broń. Kamil Czarnecki (z lewej), zdobył trzy gole.
Fragment meczu Strażak - Broń. Kamil Czarnecki (z lewej), zdobył trzy gole. S. Szymczak
W środę rozegrana została trzecia runda Mirax Pucharu Polski na szczeblu okręgu radomskiego. Zwycięzcy awansowali do ćwierćfinałów. Jedenaście goli zaaplikowała Strażakowi Wielogóra radomska Broń.

Strażak Wielogóra - Broń Radom 1:11 (0:8).
Bramki:Kolecki 52 z karnego - Czarnecki 1, 84, 87, Sałek 6, 25, Książek 29, 34, 43, Gilewski 40, Leśniewski 45 z karnego, 80.
Strażak: Łojek - Kolecki, Wójcik, Góralski, Gołąbek, Kszczotek, Grosiak, Korycki, Żeromiński, Kopciński, Kubat.
Broń:Młodzinski (46 Bochniewski) - Nogaj, Kumoch, Zieliński, Wicik, Leśniewski, Gilewski (46 Bojek), Sałek, Sobolewski (46 Więcek),Czarnecki, Książek (46 Oziewicz)

Piłkarze Broni, mimo że pojawili się w Wielogórze w osłabionym składzie, nie mieli taryfy ulgowej dla rywala. Już w 36 sekundzie padła pierwsza bramka. Do przerwy na 10 strzałów, miejscowy bramkarz obronił dwa i było 0:8. W przerwie trener gości dokonał czterech zmian. Mówił do zawodników, aby grali spokojnie, bawili się piłką, ale z drugiej strony tej nonszalancji było za dużo. Strażak na początku drugiej połowy zdobył gola i przez ponad pół godziny wydawało się, że gospodarze...wygrają drugą połowę. Dopiero potem pękła defensywa i straciła jeszcze trzy bramki. Mimo wysokiej porażki pochwały należą się graczom Strażaka, którzy przez 90 minut starali się stawić czoła rywalowi.

Energia Kozienice - Szydłowianka Szydłowiec 2:3 (2:2)
Bramki:Kołodziejczyk 34 z karnego, Czerwiński 44 - Czarnota 26, Miller 28, Drożdżał 90+3
Szydłowianka: Kołodziejski - Suwara, Czarnota, Drożdżał, Sadkowski - Szyszka [90+5’ Ziętkowski], Zagórski, Leszczyński, Kalbarczyk, Lewiński - Miller

W pojedynku dwóch czwartoligowców emocji było co niemiara. W krótkim odstępie czasu, pomiędzy 26 i 28 minutą, Szydłowianka zdobyła dwa gole i chyba za szybko uwierzyła w zwycięstwo. Kozieniczanie jeszcze przed przerwą odrobili straty. Druga połowa była emocjonująca. Dopiero w doliczonym czasie gry, po rozegraniu rzutu rożnego goście zdobyli gola na wagę awansu.

Skaryszewianka Skaryszew - Oskar Przysucha 2:6 (0:3)
Bramki:Stolarek, Warchoł - Madej 2, P. Kowalczyk, P. Gil, Bouchniba, Płuciennik .

Nie było niespodzianki w Skaryszewie. Oskar wygrał zdecydowanie, był co najmniej o klasę lepszy, a przy lepszej skuteczności powinien wygrać wyżej.

Video Ciepielów - Chojniak Wieniawa 0:4 (0:3)
Bramki:J. Kowalski, K. Siwek 2, Ł. Siwek.

Video Ciepielów po kilkuletniej przerwie zostało reaktywowane i klub ten w Pucharze Polski zaszedł najdalej spośród B-klasowców. Większych szans z czołowym zespołem klasy A- Video nie miało.

Drogowiec Jedlińsk - Jodła Jedlnia Letnisko 2:0 (2:0)
Bramki:Płaskociński, Pełka.

Naprzeciw siebie stanęły dwie czołowe ekipy ligi okręgowej i obie mocno chciały awansować do ćwierćfinału. Tym razem górą był Drogowiec, który wygraną zapewnił sobie do przerwy.

Gryf Policzna - LKSPromna3:0 (2:0)
Bramki:Próchniak, Alot, Kłos.
Gryf: Kowalczyk - Tęcza, Zdrzalik, Kłos (60 Sowa), Gajda, Kazanowski (88 Wolak), Kisiel, Kutyła, Alot, Żak (46 Szczodry), Próchniak (80 Chołuj).

A-klasowy Gryf pokonał czwartoligowy LKS Promna. To największa niespodzianka tej rundy Pucharu Polski.
- Zagraliśmy świetny mecz. W lidze nam nie szło zbyt dobrze do tej pory, ale za to w pucharze wypaliło i się udało - cieszył się Dariusz Kęska, trener Gryfu.

Sadownik Błędów - Orzeł Wierzbica - goście zrezygnowali z gry.,
Centrum Radom - Proch Pionki 4:0 (3:0), Usachov 31, Paliwoda 35, 43, Wnuk 74
Centrum: Kolecki - Wiatrak, Siwak, Molga (65 Szczepański), R.Grylak, Blank, D.Wolski (85 Podkowa), Paliwoda, Usachov (80 Chdyra), Wnuk, Nowocien (55 Dynya).

Materiał oryginalny: Jedenaście goli Broni Radom. Znamy ćwierćfinalistów - Echo Dnia Radomskie