MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Kibice Arki apelują o jedność

Piotr Wiśniewski / Naszemiasto.pl
W związku ze środowymi wydarzeniami na meczu z Legią, kibice Arki wydali specjalne oświadczenie. W piśmie wydanym przez Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki czytamy m.in.: "Apelujemy o zachowanie jedności w tej trudnej dla klubu chwili. Wszystkich kibiców i grupy prosimy o zachowanie godne sympatyków naszego klubu."

Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki z ubolewaniem przyjmuje do wiadomości wydarzenia jakie zaszły wśród kibiców naszego klubu w związku z meczem z Legią Warszawa w dniu 25 maja - informuje Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki na łamach arkowcy.pl.

Jesteśmy przeciwni podziałowi rysującemu się wśród sympatyków Arki. Apelujemy o zachowanie jedności w tej trudnej dla klubu chwili.
Wszystkich kibiców i grupy prosimy o zachowanie godne sympatyków naszego klubu. Uznajemy, że kibice z sektora "Górka" kierowali się walką o prawa kibiców przeciwko nagonce prowadzonej przez władze państwowe na nasze środowisko. Szanujemy kibiców z pozostałych sektorów, którzy uznali, że w obliczu dramatycznej sytuacji naszego klubu, należy wspierać piłkarzy Arki. Każda z tych grup kierowała się dobrą wolą, swoim przekonaniem o słuszności podejmowanych działań. Możemy jedynie ubolewać, że na skutek ogromnych emocji doszło między tymi grupami do nieporozumień.
Dziś uznajemy za absolutnie karygodne i zbędne obrażanie się nawzajem przez kibiców o różnych poglądach. Za absurdalne uznać należy licytacje, kto jest lepszym, a kto gorszym kibicem. Nie prowadźmy dyskusji, czy lepsi są młodzi ludzie z grupy Ultras, grupa wyjazdowa, czy kibice okazjonalnie obecni na meczach. Wszyscy jesteśmy dziś Arce potrzebni, jak nigdy wcześniej.
SKGA apeluje do wszystkich, którzy mają w sercu Arkę Gdynia i szacunek dla żółto-niebieskich barw, o zaniechanie wszelkich waśni. Wzywamy do jedności w tym trudnym momencie dla naszego klubu.
Jesteśmy różni. Mamy różne poglądy polityczne, jesteśmy w różnej sytuacji życiowej i materialnej. Ale łączy nas miłość do piłki, klubu i naszych barw. SKGA apeluje o spokojną rzeczową dyskusję, a nie tworzenie fikcyjnych podziałów. Lżenie ludzi noszących żółto-niebieskie barwy przez innych kibiców, bez względu na różnicę poglądów, uznajemy za niedopuszczalne. Nie prowadźmy absurdalnej dyskusji na forach internetowych, podczas której obrażamy innych kibiców naszego klubu.
25 maja był dniem pełnym emocji. Także tych najgorszych. Ale niech spór z 25 maja stanowi dla nas nauczkę, jak łatwo się skłócić. I wyciągnijmy z tej nauczki odpowiednie wnioski.
W najbliższym czasie SKGA zorganizuje spotkanie dla wszystkich zainteresowanych kibicowaniem naszemu klubowi. O terminie - poinformujemy w najbliższych dniach, po opadnięciu zbędnych emocji.
TYLKO ARKA GDYNIA

Arka Gdynia - wyniki, mecze, live - więcej na stronie klubowej

Przypomnijmy również, że po meczu pod sektor zajmowany przez najbardziej zagorzałych fanów Arki podszedł dyrektor sportowy, Andrzej Czyżniewski. Doszło do zgrzytu. "Czyżyk" pod swoim adresem usłyszał gromkie "wyp...". Co im powiedział, że tak ich rozłościł? - Wie Pan, piłka to gra emocji. Są jej nieodzownym elementem. Przyznam, że pracę w Arce traktuję bardzo poważnie. Podchodzę do tego zbyt emocjonalnie, co prawdopodobnie jest moją wadą. W stronę kibiców zasiadających na "Górce" nie wykonywałem żadnych gestów. W sytuacji Arki doping kibiców jest nam bardzo potrzebny. A tego brakowało. Dlatego nie rozumiem dlaczego w tak ważnym dla nas meczu fani protestują. Ja tego nie akceptuję. Poza tym nie chciałbym wracać do tej sytuacji. Swoje powiedziałem, proszę mnie zrozumieć. Może w przyszłym tygodniu jak sytuacja będzie mniej nerwowa to coś więcej dodam. Teraz jeszcze grają we mnie emocje - powiedział nam dyrektor Czyżniewski.

Jak widać obu stronom puściły nerwy. W obliczu trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Arka strony powinny się jednoczyć, a nie dzielić. Oświadczenie SKGA jest czytelnym sygnałem, że ten przykry, środowy incydent to po prostu emocje, które niektórym trudno trzymać na wodzy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gol24.pl Gol 24