Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W trzecioligowym meczu rozegranym na stadionie przy ulicy...

Korona II Kielce przegrała w 3 lidze z Wisłą Puławy 0:4. Na meczu był Paweł Golański [ZDJĘCIA]

W trzecioligowym meczu rozegranym na stadionie przy ulicy Szczepaniaka Korona II Kielce wyraźnie przegrała z liderem Wisłą Puławy 0:4 (0:2). Bramki dla przyjezdnych zdobyli Bartłomiej Bartosiak 9, Ednilson Furtado 33, Adrian Paluchowski 65, Błażej Cyfert 86.
0:4 (0:2)
Korona II: Osobiński 4 l– Prętnik 4, Szywacz 4, Czerwiak 4, Więckowski 4 (77 P. Lisowski nie klas.) – R. Turek 3 (46 Świtowski 3), Jopkiewicz 4 (62 Michał Zawadzki 2), Bielka 2 (45 Słabosz 3), Szpakowski 4, Cukrowski 4 – Piróg 3 (71 Rozmysłowski nie klas.).
Żółtą kartką upomniany został też Mariusz Arczewski, drugi trener Korony II.
Wisła: Kołotyło – Cheba, Pielach, Cyfer, Kuban – Skałecki l (73 Kondracki), Bartosiak l (73 Kacprzycki) – Ednilson (85 W. Puton), Drozdowicz (73 Wiech), Zając (58 Brągiel) – Paluchowski.
Sędziował: Jan Pawlikowski (Poronin).
Widzów: mecz bez udziału publiczności.

Wisła potwierdziła w Kielcach, że nieprzypadkowo jest liderem. W pierwszej połowie swoją wyższość udokumentowała dwoma bramkami, a mogła strzelić jeszcze więcej goli. W 33 minucie Bartłomiej Bartosiak nie wykorzystał rzutu karnego - jego uderzenie obronił Jakub Osobiński.
Bartłomiej Bartosiak wyprowadził Wisłę na prowadzenie w 9 minucie, popisując się efektownym strzałem w okienko. Na 2:0 podwyższył Ednilson. Koronę II w pierwszej połowie od utraty goli ratował jeszcze słupek i poprzeczka.
Po przerwie Wisła zadała jeszcze dwa ciosy i pewnie wygrała spotkanie 4:0. Korona II zanotowała drugą porażkę z rzędu. Początek rundy wiosennej w wykonaniu drużyny prowadzonej przez Dariusza Kozubka i Mariusza Arczewskiego jest słaby. W trzech meczach zespół zdobył jeden punkt, nie strzelając gola (u siebie 0:0 ze Stalą Kraśnik i 0:4 z Wisłą Puławy, na wyjeździe 0:1 z ŁKS Probudex Łagów).
- Przez 90 minut może tylko początek drugiej połowy, jakieś 15-20 minut to była nasza dominacja, ale ogólnie to goście zasłużyli na to zwycięstwo - powiedział po tym spotkaniu Ernest Jopkiewicz, pomocnik Korony. Niedzielny mecz na Szczepaniaka obejrzał między innymi Paweł Golański, były kapitan Korony, były reprezentant Polski, a obecnie ekspert telewizyjny. Było też kilku zawodników pierwszoligowej Korony, między innymi Kornel Kordas i Portugalczyk Filipe Oliveira. Był też Kamil Kuzera, który po odejściu Macieja Bartoszka pełni obowiązki pierwszego trenera.
Na kolejnych slajdach galeria zdjęć z meczu.