Liga Mistrzów. Wyniki fazy grupowej [TABELA]. Pozostało sześć miejsc w 1/8 finału

krk
Bayer Leverkusen i Olympiakos Pireus awansowały po wtorkowych meczach do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Uczestnika tej fazy miał wyłonić też mecz w Stambule pomiędzy Galatasaray i Juventusem, ale został przerwany z powodu ataku zimy. Zobacz wyniki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów. Wyniki fazy grupowej

Wtorkowe wyniki meczów 6. kolejki Ligi Mistrzów

Bayer Leverkusen drugie miejsce w grupie A zapewnił sobie dzięki zwycięstwu w Hiszpanii nad Realem Sociedad San Sebastian. Rywale byli skazani na ostatnią pozycję i zgodnie z przewidywaniami nie położyli na szali pełni możliwości. Jedynego gola zdobył krótko po przerwie Omer Toprak. Boenischa zabrakło w kadrze na to spotkanie z powodu kontuzji.

Oprócz "Aptekarzy" z tej grupy awansował Manchester United, który pokonał Szachtara Donieck 1:0. Zespół z Ukrainy trafi do Ligi Europy.

Liga Mistrzów. Wyniki grupy A
Manchester United - Szachtar Donieck 1:0 (0:0)
Real S. San Sebastian - Bayer Leverkusen 0:1 (0:0)

Liga Mistrzów. Tabela grupy A
1. Manchester United 6 4 2 0 12-3 14
2. Bayer Leverkusen 6 3 1 2 9-10 10
3. Szachtar Donieck 6 2 2 2 7-6 8
4. Real S. San Sebastian 6 0 1 5 1-10 1

Korespondencyjny pojedynek o miejsce w fazie pucharowej stoczyli piłkarze Olympiakosu Pireus i Benfiki Lizbona. Obie ekipy miały przed ostatnią kolejką tyle samo punktów, ale mistrza Grecji premiował lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

Olympiakos pokonał Anderlecht Bruksela 3:1. Dwie bramki uzyskał Argentyńczyk Javier Saviola, a mógł ustrzelić hat-tricka, ale zmarnował rzut karny. Podobnie jak jego kolega z drużyny Słowak Vladimir Weiss. Dopiero w doliczonym przez sędziego czasie gry z 11 metrów nie pomylił się Alejandro Dominguez i ustalił wynik. Goście kończyli mecz w... ósemkę, gdyż ich piłkarze zostali ukarani trzema czerwonymi kartkami.

Wygrana Benfiki z mającym już pewne miejsce wśród najlepszych 16 zespołów LM Paris Saint Germain 2:1 nie przyniosła jej żadnych skutków oprócz prestiżu i nagrody finansowej UEFA.

Liga Mistrzów. Wyniki grupy B
Galatasaray Stambuł - Juventus Turyn (mecz przerwany)
FC Kopenhaga - Real Madryt 0:2 (0:1)

Liga Mistrzów. Tabela grupy B
1. Real Madryt 6 5 1 0 20-5 16
2. Juventus Turyn 5 1 3 1 9-8 6
3. Galatasaray Stambuł 5 1 1 3 7-14 4
4. FC Kopenhaga 6 1 1 4 4-13 4

W Stambule w bezpośredniej konfrontacji o awans miały walczyć Galatasaray i Juventus Turyn. Walczyły przez 32 minuty, kiedy portugalski sędzia Pedro Proenca przerwał grę z uwagi na obfite opady śniegu, który przykrył boisko. Kompletnie przestały być widoczne linie.

Arbiter po konsultacji z organizatorami nakazał piłkarzom obu zespołów zejść do szatni. Do akcji wkroczyły służby porządkowe, które zaczęły odśnieżać murawę. Jednak po ok. 45 minutach oczekiwania poinformowano, że we wtorek mecz nie będzie kontynuowany.

Liga Mistrzów. Wyniki grupy C
Benfica Lizbona - Paris St. Germain 2:1 (1:1)
Olympiakos Pireus - Anderlecht Bruksela 3:1 (1:1)

Liga Mistrzów. Tabela grupy C
1. Paris St. Germain 6 4 1 1 16-5 13
2. Olympiakos Pireus 6 3 1 2 10-8 10
3. Benfica Lizbona 6 3 1 2 8-8 10
4. RSC Anderlecht 6 0 1 5 4-17 1

Warto odnotować m.in. porażkę broniącego trofeum Bayernu Monachium z Manchesterem City 2:3, choć to gospodarze po 12 minutach prowadzili 2:1. To pierwsze stracone punkty przez zespół trenera Josepa Guardioli w bieżącej edycji Champions League.