Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk NA ŻYWO ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? Jagiellonie Lechia TRANSMISJA TV NA ŻYWO [23.02.2018]

Kaja Krasnodębska
Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk ONLINE
Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk ONLINE Karolina Misztal / Polska Press
Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk ONLINE. Lechia to rywal, który Jagiellonii wybitnie nie leży. Bo choć białostoczanie ostatnimi czasy plasują się wyżej od gdańszczan w tabeli i to oni mają za sobą przygody w europejskich pucharach, to od lat nie potrafią ich pokonać od czerwca 2015 roku. Czy przed własną publicznością przerwą tę serię?

Zarówno Lechia jak i Jagiellonia to kluby, które na murawach najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej walczą nieprzerwanie od lat. Gdańszczanie awansowali do niej przed sezonem 2008/2009, natomiast ich piątkowi rywale grają tutaj rok dłużej. W tym czasie zmierzyli się nie raz. Znacznie lepszy bilans bezpośrednich spotkań mają Lechiści. Korzystne statystyki wypracowali zwłaszcza w ostatnich latach. W meczach z białostoczanami nie przegrali od czerwca 2015, kiedy to ulegli na wyjeździe 2-4. Później popisali się serią pięciu wygranych z rzędu. I to wygranych bardzo efektownych, bowiem w starciach tych zespołów padały między innymi wyniki: 5:1 czy 4:0.

Niemniej efektownie było tej jesieni, kiedy co prawda gdańszczanie przerwali passę zwycięstw, ale ostatecznie rozegrali całkiem przyzwoite spotkanie. Jeden z lepszych meczów aktualnego sezonu – w Gdańsku padło aż sześć goli, a losy wyniku rozstrzygały się aż po końcowe sekundy. Ten mecz na zawsze zapadnie z pewnością w pamięci Błażeja Augustyna, który w pierwszej połowie zdołał zanotować zarówno bramkę jak i samobója. Później rozstrzelali się także inni. Do przerwy Jagiellonia prowadziła już 2-1 po bramce Przemysława Frankowskiego, a krótko po rozpoczęciu drugiej części gry swoje trafienie dopisał Fiodor Cernych. Oczka dla Lechii uratował w końcówce Marco Paixao. Dla Portugalczyka było to trzeci bój przeciwko Jagiellonii z co najmniej dwoma zdobytymi bramkami z rzędu.

W piątek będzie chciał przedłużyć tę korzystną serię. Zwłaszcza, że rośnie mu konkurencja. Do treningów z zespołem powrócił bowiem Grzegorz Kuświk. Zimą sporo mówiło się o ewentualnej zmianie barw byłego napastnika Ruchu Chorzów, jednak ostatecznie Polak kolejne pół roku spędzi w Gdańsku. Siedzenie na trybunach czy ławce rezerwowych z pewnością go nie satysfakcjonuje. Oglądaniem kolejnych meczów na razie muszą zadowolić się Lukas Haraslin oraz Rafał Wolski. Słowak potrzebuje jeszcze chwili, by powrócić do gry, natomiast reprezentant Polski przeszedł w tygodniu operację po odniesionej w starciu z Piastem.

Pomocnik nie był jedynym, co gdańszczanie stracili w ubiegłą niedzielę. Pożegnali się również z marzeniami o trzech punktach, natomiast piłkę z siatki w meczu z zamykającym wówczas tabelę Piastem wyciągali dwukrotnie. W drugiej połowie Dusana Kuciaka zaskoczyli Michal Papdopulos oraz Mateusz Szczepaniak. Podobnego blamażu nie doznali białostoczanie. Oni pokonali przed własną publicznością Cracovię 1-0. Decydujące trafienie należało do Martina Pospisila.

Teraz chętnie poszliby za ciosem. O komplet oczek zawalczą jednak bez kontuzjowanego Bartosza Kwietnia. Więcej nie pomoże im również Łukasz Sekulski. Napastnik przeniósł się do rosyjskiego SKA Chabarowsk – aktualnie 16. zespołu rosyjskiej ekstraklasy. Podczas ligowych starć będzie miał szansę spotkać innego byłego zawodnika Jagiellonii – Dmytro Chomczenowskija. On również w ostatnich dniach podpisał umowę z nowym pracodawcą i wiosną zawalczy w barwach Urała Swierdłowskaja Obłast.

Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Początek transmisji z meczu Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk od godz. 20:25 w Canal+ Sport. Spotkanie komentować będą Rafał Dębiński – Tomasz Wieszczycki (z Białegostoku). Plan transmisji wszystkich meczów znajdziesz tutaj ->PROGRAM TV

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)
W tym sezonie to bardzo szczęśliwy dla białostoczan arbiter. Podczas dwóch prowadzonych przez niego meczów przeciwko Koronie Kielce zdobyli komplet punktów. Ich losu nie podzielili lechiści. Oni podczas trzech spotkań z sędzią Musiałem zdobyli zaledwie jedno oczko. Na własnym boisku zremisowali z Lechem Poznań.

Nieobecni:
Jagiellonia Białystok: Bartosz Kwiecień (kontuzja)
Lechia Gdańsk: Lukas Haraslin, Rafał Wolski (kontuzje), Romario Balde (poza kadrą)

Forma w poprzednich ligowych meczach:
Jagiellonia Białystok:
Jagiellonia Białystok – Cracovia 1-0 (Pospisil)
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 0-2 (Frankowski, Pospisil)
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1-0
Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 5-1 (Novikovas, Sekulski x2, Świderski, Kwiecień)
Sandecja Nowy Sącz - Jagiellonia Białystok 0-1 (Novikovas)

Lechia Gdańsk:
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice 0-2
Lechia Gdańsk – Wisła Kraków 1-1 (Peszko)
Sandecja Nowy Sącz - Lechia Gdańsk 2-2 (Flavio, de Oliveira)
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 1-3 (Paixao)
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 1-1 (Flavio)

Ostatnie bezpośrednie starcia:
18 września 2018: Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok 3-3 (Augustyn, Paixao x2 – Augustyn (s), Frankowski, Cernych)
17 maja 2017: Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok 4-0 (Paixao x3, Haraslin)
12 luty 2017: Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok 3-0 (Paixao x2, Flavio)
21 sierpnia 2016: Jagiellonia Białystok

Relacja na żywo z meczu Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk w GOL24.pl!