Nieudany start Termaliki. Beniaminek przegrał z Piastem i nie oddał nawet celnego strzału

Wojciech Grzegorzyca
Piast Gliwice - Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Piast Gliwice - Termalica Bruk-Bet Nieciecza Arkadiusz Ławrywianiec/Dziennik Zachodni
Od porażki debiutancki sezon w Ekstraklasie zaczęła Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Zespół Piotra Mandrysza przegrał na wyjeździe z Piastem Gliwice 0:1 (0:1). Jedynego gola w tym meczu strzelił Patrik Mraz.

Pierwsze minuty zdecydowanie należały do gospodarzy, którzy jednak momentami mieli problemy z porozumiewaniem się na boisku, co jest związane z rewolucją kadrową, do której doszło przed rozpoczęciem sezonu. Piłkarze Termaliki byli natomiast nieco zestresowani historycznym debiutem w najwyższej klasie rozgrywkowej, mimo że w ich składzie nie brakuje zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem.

Po kilkunastu minutach pierwszy stres jednak opadł i zespół z Niecieczy zaczął grać swoją piłkę. Najmocniej bramce Piasta zagroził Dariusz Jarecki, który w 26. minucie uderzył tuż przy słupku. Fantastyczną interwencją popisał się jednak Jakub Szmatuła, który sparował ten strzał. Gliwiczanie odpowiedzieli dwie minuty później bardzo sprytnie wykonanym rzutem rożnym. Płasko w pole karne zacentrował Kamil Vacek, a piłkę do bramki wpakował Patrik Mraz.

Już na początku drugiej części spotkania gliwiczanie pokazali, że mają chrapkę na kolejnego gola. W 52. minucie piłka po strzale Gerarda Badii sprzed pola karnego trafiła jednak w poprzeczkę bramki Sebastiana Nowaka. Był to jednak dopiero początek nieustających ataków gospodarzy, które mimo wszystko nie zostały zakończone żadnym celnym trafieniem. Niecieczanie starali się natomiast odpowiadać rywalom, ale bez wymiernego skutku. Jedyne, czego nie można było im odmówić, to szczere chęci. Niecieczanie nieudanie rozpoczęli więc swoją przygodę z Ekstraklasą.