Oceny Lecha za mecz z Koroną Kielce: na kłopoty Kownacki

Maciej Brzeziński
Lech wygrał z Koroną po pięknej bramce Dawida Kownackiego
Lech wygrał z Koroną po pięknej bramce Dawida Kownackiego Roger Gorączniak
Lech Poznań pokonał na Inea Stadionie Koronę Kielce 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 81. minucie Dawid Kownacki. Zobacz jak oceniliśmy lechitów za to spotkanie!

Matus Putnocky – kilka razy popisał się niezłym refleksem i obronił groźne strzały zawodników z Kielc. W ostatniej minucie meczu pozwolił sobie na chwilę dekoncentracji, ale na szczęście dla niego obyło się bez strat.
Ocena: 6

Tomasz Kędziora – dużo biegał wzdłuż linii bocznej, ale wiele z jego dośrodkowań nie dochodziło do celu. Próbował też uderzać na bramkę gości, ale był to słaby strzał.
Ocena: 5

Jan Bednarek – kilkukrotnie zagrał ryzykownie. Kibiców szczególnie irytowały zagrania w poprzek boiska. W pierwszej części spotkania uratował zespół przed stratą gola, gdy wybijał piłkę spod nóg obrońcy.
Ocena: 5

Paulus Arajuuri – ostatni mecz sympatycznego Fina na Inea Stadionie. Przed spotkaniem dostał od władz klubu podziękowania. Zagrał bardzo dobre spotkanie, a w pojedynkach powietrznych nie miał sobie równych. Dwukrotnie był blisko zdobycia gola, ale piłka mijała bramkę gości.
Ocena: 7

Tamas Kadar – pewny punkt drużyny. Nie popełniał większych błędów. Może trochę brakowało jego ofensywnych wejść.
Ocena: 6

Łukasz Trałka – bardzo dobra pierwsza połowa. W drugiej grał już na mniejszej intensywności.
Ocena: 5

Maciej Gajos – coraz lepiej rozumie grę na pozycji numer osiem. Zanotował kilka ważnych odbiorów. Pewnie grałby jeszcze lepiej, ale jego zapędy zahamowała bezsensowna żółta kartka w 14. minucie meczu.
Ocena: 6

Darko Jevtić – już w pierwszej minucie meczu mógł zdobyć gola. Bardzo dużo biegał po całej szarości i długości boiska więc był trudny do upilnowania. W 74. minucie mógł zdobyć kolejną bramkę, ale tym razem jego strzał zatrzymała poprzeczka.
Ocena: 6

Radosław Majewski – często grał na jeden kontakt, co przyśpieszało grę Kolejorza. W drugiej połowie nieco zgasł.
Ocena: 5

Szymon Pawłowski – wrócił do składu po kontuzji i w jego grze było widać brak ogrania. Miał trzy wręcz stuprocentowe sytuacje, ale za każdym razem nie znalazł drogi do siatki. Aby bardziej nie denerwować kibiców to trener ściągnął go w 65. minucie meczu
Ocena: 4

Marcin Robak – wyszedł w pierwszej jedenastce, ale nie był to najlepszy mecz w jego wykonaniu. Najskuteczniejszy napastnik LOTTO Ekstraklasy zatracił ostatnio instynkt kilera. Przy golu Kownackiego zaliczył asystę.
Ocena: 5

REZERWOWI

Kamil Jóźwiak – zaliczył bardzo dobre wejście i wniósł wiele ożywienia w grę Kolejorza. Lech potrzebuje takich zmienników jak on.
Ocena: 6

Dawid Kownacki – zaliczył wejście smoka. Zdobył gola na wagę trzech punktów i uszczęśliwił 12025 kibiców znajdujących się na Inea Stadionie.