Oceny Pogoni za mecz z Cracovią. Dawid Kort zachwycił publiczność

Michał Banaś
Andrzej Banaś / Gazeta Krakowska
W ostatnim meczu na swoim stadionie Pogoń wygrywa z Cracovią 3:2. Przy Twardowskiego oglądaliśmy bardzo wyrównane widowisko. Pogoń rzadko grała w tym sezonie tak efektowny futbol, a dziś przełożyło się to na wynik, który oddala Cracovię od europejskich pucharów.

Noty wystawiliśmy w skali od 1 do 10[

b]Jakub Słowik (6)[/b] - Przy wpuszczonej bramce był bez szans. Bronił praktycznie bezbłędnie, a swój występ zwieńczył bardzo dobrą obroną po strzale Cetnarskiego z rzutu wolnego.

Adam Frączczak (7) - Do solidnych występów zdążył nas już przyzwyczaić. Wykorzystał rzut karny i zapewnił Pogoni cenne zwycięstwo.

Jarosław Fojut (6) - Jedyną rzecz, do której można się "przyczepić" jest bramka dla Cracovii po odbitej piłce od Fojuta. Kolejny raz pokazał, że jest pewnym punktem defensywy.

Jakub Czerwiński (6) - Wraz z Fojutem robią bardzo dobrą robotę w bloku defensywnym. Podobnie jak jego kolega ze środka obrony zagrał pewnie i solidnie.

Mateusz Lewandowski(6) - Próbował parę razy włączyć się w akcje ofensywne, ale mało z nich wynikało. Dobry mecz młodego obrońcy Pogoni. Na pewno trener Michniewicz będzie zadowolony z występu swojego zawodnika.

Adam Gyurcso (7) - Od Węgra wymaga się właśnie takich meczów. Miał jedną sytuację sam na sam, jednak częściej brał odpowiedzialność za dogrywanie piłki do swoich zawodników. Zaliczył asystę przy bramce Korta na 1:0.

Mateusz Matras(6) - W destrukcji jak zwykle bezbłędny. Trudno cokolwiek napisać o defensywnym pomocniku negatywnego. Szóstka jak najbardziej zasłużona.

Rafał Murawski(7) - Był nieco mniej pod grą od Korta, ale po jego podaniu do Gyurcso i asyście węgierskiego zawodnika wpadła pierwsza bramka. Oprócz tego wywalczył rzut karny dla swojego zespołu.

Ricardo Nunes (6) - Jako lewy pomocnik szukał wrzutek w pole karne ze swojego skrzydła. Starał się być bardzo aktywny, co powodowało zamieszanie w polu karnym Cracovii. Nie błysnął niczym wyjątkowym, ale występ i tak na plus.

Dawid Kort (8) - Najaktywniejszy zawodnik Pogoni w pierwszej połowie meczu. Był cały czas pod grą, a swój dobry występ uhonorował bramką na 1:0 dla Portowców. Został zmieniony w 65. minucie meczu, a w jego miejsce na boisku pojawił się Zwoliński.

Vladimer Dvalishvili (6)- Aktywny w ataku. Robił różnicę z przodu, tracił mało piłek. Miał jedną dobrą sytuację do zdobycia bramki. A jego występ został nagrodzony oklaskami kibiców Portowców.

Zmiennicy:

Miłosz Przybecki (5) - Dostał ponad dwadzieścia minut, by pokazać się z dobrej strony. Nie wniósł niczego szczególnego w rozwój meczu.

Łukasz Zwoliński (7) - Zmienił dobrze spisującego się Dawida Korta i nie zawiódł. Zwolak ustalił wynik spotkania trafiając na 3:2 dla Pogoni. Rozpoczęcie meczu z ławki rezerwowych wyszło mu z pewnością na dobre.

Rober Obst (?) - Wszedł w 85. minucie Grał za krótko, by go ocenić.