Pawlak ciągle w gazie, a JKS Jarosław pokonał Legion Pilzno [RELACJA]

arb
Artur Bżdżoła
Gospodarze odnieśli drugie zwycięstwo na własnym obiekcie, jednak nie przyszło ono łatwo. Ogromna zasługa Pawlaka, który miał udział przy wszystkich trafieniach, że trzy „oczka” zostały przy Bandurskiego. Gospodarze zadedykowali wygraną Dawidowi Matuszowi, wychowankowi JKS-u, który zginął w środę w tragicznych okolicznościach.

Do przerwy prowadzili goście, którzy zdobyli gola w 14. minucie. Rozpoczęło się od straty piłki na środku boiska, futbolówkę przejął Florian, który zagrał do Wolańskiego. Ten z kolei wyłożył piłkę do Stypy, który nie miał problemów z ulokowaniem „skóry” w siatce.

Po zmianie stron JKS szybko objął prowadzenie, w odstępie kilku minut. Najpierw z rzutu wolnego dograł Pawlak, piłkę podbił Bartnik i spory błąd popełnił bramkarz gości, wypuszczając futbolówkę i Szakiel z bliskiej odległości zdobył pierwszego gola w seniorskiej przygodzie. Po chwili Pawlak ograł dwóch rywali, zagrał do Soczka, który dał prowadzenie. Pod koniec Pilch dograł do Pawlaka, który w ograł Mazura i trafił do pustej bramki. Goście zdołali jeszcze zmniejszyć straty, za sprawą trafienia Kamila Żuchowicza, lecz nie mieli czasu na doprowadzenie do remisu.

JKS Jarosław - Legion Pilzno 3:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Stypa 14, 1:1 Szakiel 54, 2:1 Soczek 56, 3:1 Pawlak 82, 3:2 Żuchowicz 90.

JKS: Siryk 6 – Bartnik 6, Saramak 7, Szakiel 7, Ptasznik 6 – Bała 6 (73 Pilch), Sobolewski 6, Oziębło ż 7, Soczek 6 (85 Krzyczkowski) – Raba 6 (77 Brodowicz), Pawlak 9 (90+1 Gwóźdź). Trener Paweł Załoga ż.

Legion: Mazur 5 – Florian 7, Tragarz 6, Pęcak 6, Cichowski 6 – Kędzior 6, Barycza 7, Manzo ż 6 (69 Bytnar), Wolański 7, Stypa 7 – Żuchowicz 6. Trener Marcin Kudłacz.

Sędziował Gawron 6 (Mielec). Widzów 300.