Piłka nożna: W III lidze derby na remis, festiwal strzelecki polonistów w Środzie i kompletów punktów drużyny ze Stężycy

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
W derbach Wielkopolski w Jarocinie miejscowy Jarota podzielił się punktami z Sokołem Kleczew fot. Archiwum Jaroty Jarocin
W środę rozegrana została druga kolejka spotkań w grupie II trzeciej ligi, W derbach Wielkopolski padły dwa remisy.

Piłkarze Jaroty Jarocin zremisowali u siebie z Sokołem Kleczew 1:1, natomiast Lech II Poznań , po dramatycznym spotkaniu, zremisował we Wronkach z Mieszkiem Gniezno 3:3. Liderem jest beniaminek Radunia Stężyca, jedyny zespół z kompletem sześciu punktów.

W przerwie letniej Sokół Kleczew w sparingu pokonał w Jarocinie Jarotę 2:1. Tym razem w meczu o ligowe punkty padł remis 1:1. Kleczewianie objęli prowadzenie w 25 minucie, ale cieszyli się nim tylko 10 minut, a później, mimo starań z obu stron, rezultat nie uległ już zmianie. – Po wysokiej porażce w pierwszym meczu cenny jest pierwszy punkt, dzięki czemu opuściliśmy ostatnie miejsce w tabeli, ale nie ukrywam, że odczuwamy pewien niedosyt - stwierdził Wojciech Bielawski, dyrektor klubu z Kleczewa.

We Wronkach zespoły również podzieliły się punktami, choć niemal przez cały mecz wszystko wskazywało, że pełna zdobycz pojedzie do Gniezna. Lechici od 50 minuty musieli grać w osłabieniu, ale jednak gospodarze do końca nie rezygnowali, w ostatnich sekundach doprowadzając do remisu.

Najefektowniejszy sukces odniosła Polonia Środa, która przed własną widownią nie dała szans Bałtykowi Koszalin gromiąc beniaminka 6:0. Goście utrzymywali bezbramkowy remis do 41. minuty, ale po przerwie nie mieli już nic do powiedzenia. Wiele emocji było w Koninie, gdzie Górnik zremisował z Wdą Świecie 2:2.

trzecia liga – grupa II, 2. kolejka:
Pogoń II Szczecin - Radunia Stężyca 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 Rafał Jankowski (89)
Jarota Jarocin - Sokół Kleczew 1:1 (1:1) Bramki: 0:1 Norbert Grzelak (25), 1:1 Piotr Skokowski (35.karny).
Polonia Środa – Bałtyk Koszalin 6:0 (1:0) Bramki: 1:0 Jakub Apolinarski (41), 2:0 Apolinarski (50), 3:0 Damian Buczma (54), 4:0 Michał Górzyński (61), 5:0 Adam Gajda (74), 6:0 Górzyński (78)
Lech II Poznań – Mieszko Gniezno 3:3 (1:3) Bramki: 0:1 Gracjan Goździk (7), 0:2 Tomasz Bzdęga (34.karny), 1:2 Hubert Sobol (39), 1:3 Damian Pawlak (45), 2:3 Sobol (59), 3:3 Krzysztof Kołodziej (90)
Górnik Konin – Wda Świecie 2:2 (2:2)
Bramki: 0:1 Karol Maliszewski (7. karny), 1:1 Dawid Przybyszewski (10), 1:3 Maliszewski (35), 2:2 Przybyszewski (45)
Chemik Bydgoszcz – Kotwica Kołobrzeg 2:0 (0:0) Bramki: 1:0 Wojciech Mielcarek (52), 2:0 Daniel Michalski (89)
Wierzyca Pelplin – Świt Skolwin 0:0
KKS Kalisz – KP Starogard 1:1 (0:0) Bramki: 0:1 Dawid Retlewski (70), 1:1 Hubert Antkowiak (75)
Gwardia Koszalin – Bałtyk Gdynia 1:0 (1:0) Bramka: Dominik Drzewiecki (35)