Piłkarki nożne Górnika Łęczna są niepokonane w sparingach. Niebawem ruszy Orlen Ekstraliga sezonu 2023/24

Marcin Puka
Marcin Puka
Facebook GKSGornikLecznaKobiet
Dwa kolejne sparingi mają za sobą piłkarki nożne ekstraligowego Górnika Łęczna. Zielono-czarne, w których barwach zagrała jedna testowana zawodniczka, najpierw zremisowały u siebie z ukraińskim Krywbasem Krzywy Róg 1:1, a następnie w Szydłowcu koło Radomia rozgromiły pierwszoligową Skrę Częstochowa 9:0.

Starcie z zespołem z Ukrainy, który niebawem będzie walczył w eliminacjach Ligi Mistrzyń, początkowo było wyrównane. Wraz z upływem czasu przewagę uzyskały łęcznianki i w 17. minucie udokumentowały ją celnym trafieniem Weroniki Kłody.

Później wciąż atakowały miejscowe, ale w tej części gry wynik nie uległ już zmianie i zawodniczki schodziły do szatni przy skromnym prowadzeniu Górnika.

Po zmianie stron mecz był zacięty, a Krywbas kilka razy gościł na polu karnym łęcznianek. Ukrainki w 78. min. wykorzystały rzut karny, doprowadzając do wyrównania. Następnie przyjezdne miały kolejną jedenastkę, ale tym razem dobrze w bramce spisała się Oliwia Macała, która do Górnika dołączyła w letnim okienku transferowym. Ostatecznie potyczka zakończyła się remisem.

W poprzednich sprawdzianach z pierwszoligowcami, łęcznianki strzelały mnóstwo goli i nie inaczej było w starciu ze Skrą. Po pierwszej odsłonie było "tylko" 2:0, a na listę strzelczyń wpisały się Oliwia Rapacka i Roksana Ratajczyk. Ta ostatnia celnie egzekwowała rzut karny.

Druga połowa to bezwzględna dominacja ekipy z Lubelszczyzny. Zdobyły one jeszcze siedem goli, nie tracąc żadnego i odniosły efektowną wygraną 9:0.

5 sierpnia Górniczki będą sparować z ligowym rywalem, Medykiem Konin, a na koniec letniego okresu przygotowawczego łęcznianki zagrają z męską drużyną U-17 Widoku Lublin. Na inaugurację nowego sezonu (19/20 sierpnia) zmierzą się one w gościach z AP Orlen Gdańsk.

Górnik Łęczna – Krywbas Krzywy Róg 1:1 (1:0)
Bramki: Kłoda 17 – 78 z rzutu karnego
Górnik (I połowa): Urbańczyk – Głąb, Kazanowska, Smaza, Rapacka, Ratajczyk, Kłoda, Skupień, Hałatek (34 Dębińska), Derus, Fabova; Górnik (II połowa): Macała – Głąb (Łuczak), Smaza (Kazanowska), Cyraniak, Jezioro, Dębińska, Gliszczyńska, Ostrowska (Nestorowicz), Posiewka, Piętakiewicz, Zawodniczka Testowana. Trener: Robert Makarewicz

Górnik Łęczna – Skra Częstochowa 9:0 (2:0)
Bramki: Rapacka, Ratajczyk z rzutu karnego, Posiewka (dwie), Nestorowicz, Skupień, Dębińska (dwie), Derus
Górnik (I połowa): Macała – Cyraniak, Kazanowska, Świderska, Jezioro, Gliszczyńska, Ratajczyk, Rapacka, Fabova, Piętakiewicz, Zawodniczka Testowana; Górnik (II połowa): Urbańczyk – Łuczak, Kazanowska (Cyraniak), Głąb, Skupień, Kłoda, Derus, Ostrowska, Dębińska, Posiewka, Nestorowicz. Trener: Robert Makarewicz