Polska ograła Tajlandię

Michał Wieczorek
Polska 1:0 Kanada
Polska 1:0 Kanada Sebastian Skibiński
Na stadionie Anniversary Stadium w Korat Polska, w ramach turnieju o Puchar Króla, pokonała Tajlandię 3:1. Bramki dla biało-czerwonych strzelali Kamil Glik, Patryk Małecki i Marcin Robak.

Kolejny raz zaskoczył nas troszkę skład Polaków. Dokładniej boki obrony. Po raz kolejny Smuda zdecydował się postawić na prawej stronie na Łukasza Mierzejewskiego. Na lewej natomiast, pierwszy raz w swojej karierze, gra Maciej Sadlok.

Na prowadzenie wyszliśmy w 42. minucie po bramce Kamila Glika. Siedem minut po wznowieniu gry na 2:0 podwyższył P. Małecki, a na cztery minuty przed końcem spotkania na 3:0, po podaniu w polu karnym Rybusa, niemal do pustej bramki trafił Robak.

Gdy wydawało się, że mecz zakończymy bez straty bramki sędzia podyktował dla gospodarzy wątpliwy rzut karny. Za pierwszym podejściem Przyrowski jedenastkę obronił. Arbiter miał jednak wątpliwości co do prawidłowości jego zachowania (za wczesne "pójście do przodu") i powtórzył karnego. Tym razem rywal strzelił już precyzyjnie w lewy róg bramki polskiego bramkarza i było 3:1.