Reprezentant Trynidadu i Tobago oddał hołd Messiemu [WIDEO]

Tomasz J. Górski
Dzisiaj w nocy reprezentacja Argentyny pokonała w Buenos Aires Trynidad i Tobago 3:0. To spotkanie przeszłoby bez większego echa gdyby nie wydarzenie, które miało miejsce... przed rozpoczęciem spotkania. W momencie przywitania obu drużyn pomocnik gości, Ataullah Guera, oddał hołd Leo Messiemu!

Ataullah Guera oddaje hołd Messiemu

Messi powinien w tym spotkaniu strzelić co najmniej trzy bramki, ale nie potrafił pokonać Williamsa z kilku metrów w trzech sytuacjach, które miał w pierwszej połowie. Przed przerwą faworyci Mundialu zdołali wyjść na prowadzenie – po dośrodkowaniu Angela di Marii z rzutu rożnego do piłki najwyżej wyskoczył Rodrigo Palacio i strzałem głową pokonał rozpaczliwie interweniującego Williamsa. Po zmianie stron Messi wykonywał rzut wolny i piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek, a potem pod nogi Mascherano, który skierował ją do siatki. Wynik spotkania ustalił Maxi Rodriguez po podaniu Rodrigo Palacio – w tej akcji napastnik Interu minął bramkarza i wślizgiem zatrzymał futbolówkę w boisku po czym wycofał ją do kolegi z zespołu.

Argentyna – Trynidad i Tobago 3:0 (1:0)

Bramki: Palacio 45', Mascherano 51', Maxi Rodriguez 61'
Stadion: Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti, Buenos Aires
Widzów: 40 000
Sędzia: Daniel Fedorczuk (Urugwaj)

Argentyna: Romero – Campagnaro, F. Fernandez, Demichelis (Bassanta 46'), Rojo – Gago (Biglia 46'), Mascherano (Alvarez 70'), di Maria (Perez 63', Ż) – Lavezzi (Maxi Rodriguez 56'), Messi, Palacio (A. Fernandez 76')

Trener: Alejandro Sabella

Trynidad i Tobago: Williams – J. Hoyte, Michell Ż (G. Hoyte 71'), Marshall, Bateau – Peltier, Boucaud Ż (K. George 71'), Hyland Ż, J. Jones (Winchester 86') – Guerra (Molino 60'), K. Jones (Plana 77')