Sparing: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Esbjerg fB 3:1

Dominik Wardzichowski
Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało swój ostatni sparing na zgrupowaniu w Turcji
Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało swój ostatni sparing na zgrupowaniu w Turcji Tomasz Ogorzały
Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała rozegrali dzisiaj na zgrupowaniu w Turcji swój ostatni sparing. Choć przegrywali do przerwy 0:1, "Górale" zdołali pokonać dziesiątą drużynę duńskiej ekstraklasy Esbjerg fB 3:1.

Bramki dla „Górali” zdobyli: Fabian Pawela, Piotr Malinowski oraz Daniel Bujok. Już jutro bielszczanie udadzą się w drogę powrotną do kraju.

Trener Dariusz Kubicki w dzisiejszej grze kontrolnej, testował ustawienie z dwoma napastnikami. Od pierwszej minuty na boisku zameldowali się Fabian Pawela i Robert Demjan. Pawela w okresie przygotowawczym prezentuje znakomitą formę. Potwierdził to również w dzisiejszym sparingu.

Podbeskidzie pokonało Ordabasy Szymkent w sparingu

Pierwsi bramkę zdobyli jednak gracze z Danii. W 27. minucie precyzyjny strzał z dystansu zaskoczył Richarda Zajaca i Esbjerg prowadził 1:0. Pierwsza odsłona gry toczyła się jednak pod dyktando „Górali”. To Podbeskidzie stwarzało sobie więcej podbramkowych sytuacji, jednak brakowało skutecznego wykończenia.

Drugą połowę podopieczni Kubickiego rozpoczęli z wysokiego C. Już pierwsza groźna akcja zakończyła się bramką. Na listę strzelców wpisał się niezawodny Fabian Pawela, który uderzeniem głową wykorzystał podanie Piotra Malinowskiego. Dla rosłego napastnika było to już ósme trafienie tej zimy!

Sparing: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pakhtakor Taszkent 0:0

Podbeskidzie nadal dominowało na placu gry, czego dowodem była druga bramka. Piotr Malinowski uderzył zza pola karnego i wyprowadził „Górali” na prowadzenie. W dzisiejszym spotkaniu "Malina" zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

W końcówce meczu bielszczanie zdobyli jeszcze jednego gola. Tym razem do siatki trafił młody Daniel Bujok, który wszedł na boisku trzy minuty wcześniej, zmieniając Damiana Chmiela.

Bilans Podbeskidzia, podczas zgrupowania w Turcji to: trzy zwycięstwa i jeden remis. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze w historii, zagraniczne zgrupowanie, piłkarze z Bielska-Białej będą wspominać bardzo dobrze.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Esbjerg fB 3:1 (0:1)

Bramki dla Podbeskidzia: Fabian Pawela 54, Piotr Malinowski 65, Daniel Bujok 87

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac - Tomasz Górkiewicz, Dariusz Pietrasiak, Bartłomiej Konieczny, Błażej Telichowski (89 Daniel Gołuch) - Damian Chmiel (84 Daniel Bujok), Anton Sloboda (58 Adam Deja), Dariusz Łatka (86 Łukasz Zakrzewski), Fabian Pawela (70 Michal Piter-Bučko), Piotr Malinowski (75 Mateusz Janeczko) - Robert Demjan.

żółte kartki: Malinowski, Demjan

Źródło: TS Podbeskidzie.pl