Stal Mielec odwróciła mecz z Koroną Kielce. Utrzymanie Ekstraklasy niemal pewne. Dublet Kamila Kruka, na nic gol z połowy Kyryło Petrowa

Jacek Czaplewski
Stal Mielec - Korona Kielce 2:1
Stal Mielec - Korona Kielce 2:1 PAP/Darek Delmanowicz
PKO Ekstraklasa. Stal Mielec zrobiła duży krok w kierunku utrzymania. U siebie dzięki dwóm bramkom Kamila Kruka wygrała z Koroną Kielce 2:1, przerywając jej znakomitą passę siedmiu meczów bez porażki.

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec - Korona Kielce 2:1

W Stali powoli mogą odtrąbić sukces. Mimo sprzedaży Saida Hamulicia do Ligue 1, następującej po niej fatalnej serii i koniecznej zmiany trenera ekstraklasę najpewniej uda się wybronić na piąty sezon z rzędu. Przewaga nad strefą spadkową wzrosła bowiem do siedmiu punktów na cztery kolejki przed końcem.

Sam mecz z Koroną zaczął się jednak bardzo zaskakująco. Po przechwycie Bartosza Mrozka z własnej połowy pokonał Kyryło Petrow. Stadion w Mielcu przyciąga jak magnes takie dzikie historie. Jesienią samobója z własnej połowy zaliczył Javier Ajenjo Hyjek ze Śląska Wrocław.

I wtedy, i teraz Stal zwyciężyła. Dziś jednak Korona postawiła znacznie trudniejsze warunki. Również po objęciu prowadzenia była groźna.

Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Kamil Kruk. Obrońca wyręczył napastników po rzucie wolnym. Najwyżej wyskoczył do główki i z bliska dał kibicom chwilę radości.

Po przerwie wynik mógł pójść w obie strony. Trafiła tylko Stal. Ponownie zaskoczył Kruk - także głową. Jego strzał po rzucie rożnym poprzedziły... trzy zagrania głową.

Oceny piłkarzy po meczu Stal Mielec – Korona Kielce (w skali 1-6):