Stanowisko FIFA ws. zignorowania minuty ciszy przez piłkarzy Arabii Saudyjskiej

DW
AFP/EASTNEWS
FIFA zabrała głos ws. zignorowania przez piłkarzy Arabii Saudyjskiej minuty ciszy dla ofiar zamachów terrorystycznych w Londynie. Sytuacja miała miejsce przed meczem eliminacji Mistrzostw Świata z Australią.

TRWA PLEBISCYT GOL24.PL i NICE 1 LIGI
Wybierz Jedenastkę i Piłkarza Sezonu Nice 1 Ligi »

Spotkanie Australii z Arabią Saudyjską zakończyło się wynikiem 3:2. Nikogo jednak nie interesuje końcowy rezultat, a skandal, który miał miejsce tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Organizatorzy spotkania, Australijczycy, zarządzili minutę ciszy dla ofiar zamachów terrorystycznych w Londynie. Zawodnicy z Oceanii stanęli na linii koła środkowego w szeregu i oddali hołd jak należy. Goście zignorowali ten fakt i zwyczajnie kontynuowali rozgrzewkę. Według zdecydowanej większości osób, zawodnicy z Arabii Saudyjskiej to zniewaga dla ofiar zamachu w Londynie.

Głos w całej sprawie zabrali przedstawiciele FIFA. Światowa organizacja stanęła po stronie tych, którzy nie uszanowali minuty ciszy. Oficjalnie, zawodnicy z Arabii Saudyjskiej nie poniosą żadnych konsekwencji swojego zachowania. - Nie ma podstaw do rozpoczęcia postępowania dyscyplinarnego - poinformował przedstawiciel piłkarskiej federacji.