Szachtar - Bayer LIVE! Ukraińcy chcą rewanżu za upokorzenie

Oktawian Jurkiewicz
W ostatnim meczu Szachtara z Bayerem "Aptekarze" rozbili gości z Ukrainy aż 4:0. Wtedy niemiecki zespół pokazał futbol na wysokim poziomie, dzięki czemu zdominował i rozbił bezradnego rywala. Czy w czwartej kolejce Ligi Mistrzów uda się Szachtarowi zemścić za ostatnią porażkę? A może dostaną lanie po raz kolejny?

Relacja na żywo z meczu Szachtar - Bayer w Ekstraklasa.net!

Szachtar Donieck ma jak do tej pory tylko jedno zwycięstwo w tegorocznej Lidze Mistrzów. Do tego dokładają ważny remis z Manchesterem United i ostatnią porażkę z Bayerem Leverkusen, który jak na razie remisów jeszcze nie ma. Aptekarze przegrali z zespołem z Anglii i wygrali z Realem Sociedad i Szachtarem.

Premier Liha ostatnio też nie jest łaskawa dla pomarańczowo-czarnych. Zajmują dopiero trzecie miejsce, ale do pierwszego Metalista, który ma tyle punktów co drugie Dnipro, tracą tylko dwa oczka. Warto przypomnieć, że Szachtar wygrywał tą ligę nieprzerwanie w ostatnich czterech sezonach. Dodatkowo w ostatnich trzech sezonach wygrywali również Puchar Ukrainy.

Bayer Leverkusen ostatnio przegrał mecz z beniaminkiem Bundesligi, ostatnim zespołem w lidze, Eintrachtem Brunszwik 0:1, przez co Borussia i Bayern odskoczyli Aptekarzom. Piłkarze, których prowadzi Hyypiä nadal jednak pozostają na bezpiecznej trzeciej pozycji w tabeli.

Kilka liczb i faktów z tegorocznej Ligi Mistrzów. Oba zespoły rozegrały już po trzy mecze. Szachtar zdobył tylko trzy bramki (jedna u siebie i dwie na wyjeździe) i stracił aż pięć (jedna u siebie i cztery na wyjeździe). Bayer natomiast ma dodatni bilans bramkowy, ponieważ strzelił osiem bramek (sześć w domu i dwie na obcym terenie), a stracił podobnie jak rywal pięć i również jest to jeden stracony gol u siebie i cztery na wyjeździe.

Przypomnienie ostatniego meczu obu zespołów:

Jaki z tego wniosek? Na siłę można się doszukać faktu, że oba kluby grają znacznie lepiej u siebie. To mogłoby po części usprawiedliwić Szachtar, który ma więcej spotkań rozegrany na wyjeździe, przeciwnie do Bayeru. Wróćmy jednak do liczb. Ukraińcy strzelają pierwszego gola bardzo późno, bo średnio po 70 minutach. W lidze wygląda to lepiej, bo potrzebują średnio 37 minut. Bayer natomiast w Lidze Mistrzów zdobywa pierwszą bramką średnio już po 40 minutach, a w Bundeslidze już po upłynięciu 25. minut.

Jak więc będzie przebiegał ten mecz? Możemy liczyć na otwartą i szybką grę. Właściwie każdy scenariusz przed meczem jest możliwy i nie będzie przesadzony. Pogrom Bayeru? Czemu nie, w końcu przegrali niedawno z ostatnim w tabeli beniaminkiem. Pogrom Szachtaru? Możliwy, raz się już Niemcom udało. Remis z wieloma bramkami? Dlaczego nie, oba zespoły strzelają w swoich ligach średnio ponad dwie bramki. Pozostaje więc przekonać nam się na własne oczy.