Trener Pogoni: To Lechia będzie faworytem

(paz)
Trener Kazimierz Moskal zapewnia, że w sobotę zdolny do gry będzie już Rafał Murawski. Anna Kaczmarz
Przed meczem Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin (sobota, godz. 20.30) powiedzieli:

Kazimierz Moskal, trener Pogoni Szczecin:

Mieliśmy dwa dni, aby się cieszyć z ostatnich zwycięstw, ale od wtorku wzięliśmy się do pracy. Mamy świadomość, że Lechia to wymagający przeciwnik. Nieprzypadkowo są liderem tabeli. Grają u siebie więc na pewno w tym meczu są faworytem. Ale myślę, że ich dotychczasowe spotkania pokazały też, że to nie jest zespół, którego nie można pokonać. Jedziemy tam z zamiarem walki, tym bardziej, że dołączył do nas kapitan Rafał Murawski. Zabraknie natomiast Jarka Fojuta, ale mam już pomysł, jak go zastąpić.

Piotr Nowak, trener Lechii Gdańsk:

Każdy z moich piłkarzy zdaje sobie sprawę z tego, że im wyżej jesteśmy w tabeli, tym większe są oczekiwania wobec nas. My staramy się im sprostać, dlatego w sobotę chcemy wygrać z Pogonią Szczecin. Tym bardziej, że siedzi w nas sportowa złość po zremisowanym spotkaniu derbowym w Gdyni. Uważam, że przeciwko Pogoni stać nas na 90 minut bardzo dobrej piłki, choć doceniamy klasę naszego rywala, który potwierdził w tym sezonie, że jest w dobrej dyspozycji i ma w składzie indywidualności, dzięki którym wygrywa mecze. Bramki, które traciliśmy, oprócz tych z Legią, padły ze stałych fragmentów gry i nad tym pracujemy. Zdarzają nam się momenty dekoncentracji. Myślę jednak, że jesteśmy solidnym zespołem w defensywie. Nie tracimy po 3-4 gole w meczu.

Sebastian Rudol, obrońca Pogoni Szczecin:

Mamy świadomość, że jedziemy do lidera, ale też, że nasza drużyna jest w bardzo dobrej dyspozycji i mam nadzieję, że przywieziemy z Trójmiasta trzy punkty. Cieszę się, że gram na środku obrony, ale w piłce nie można być czegoś pewnym na dłużej w żadnym momencie. Gdy zostałem przesunięty na środek obrony, to bardzo pomógł mi Jarek Fojut. Dużo rozmawialiśmy. Wiedział, jakie błędy na początku popełnię. Pomoc jego oraz innych doświadczonych kolegów jest dla mnie bezcenna.

Milos Krasić, pomocnik Lechii Gdańsk

Jesteśmy liderami tabeli Lotto Ekstraklasy i chciałbym, żeby taki stan utrzymał się aż do końca rozgrywek. Do tego potrzebne nam będą zwycięstwa, dlatego w sobotę chcemy sięgnąć po trzy punkty w starciu z Pogonią. Szkoda, że Sławek i Flavio nie będą mogli zagrać, ale to szansa dla pozostałych zawodników, jak np. Lukas Haraslin, który dał świetne zmiany w ostatnich spotkaniach, czy Rafała Wolskiego, który wraca po pauzie za kartki. Będziemy chcieli zagrać tak, jak w pierwszej połowie spotkania z Zagłębiem Lubin czy nawet z Arką. Jeśli zagramy tak przez 90 minut to powinno być dobrze.

Materiał oryginalny: Trener Pogoni: To Lechia będzie faworytem - Głos Szczeciński