Trenerzy po meczu Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin [KONFERENCJA]

krk
Arkadiusz Gola
Górnik Zabrze trzy punkty w starciu z Zagłębiem Lubin stracił w doliczonym czasie gry. Za sprawą kapitalnego trafienia Filipa Starzyńskiego grający niemal cały mecz w osłabieniu goście doprowadzili do remisu 2:2. - Moi chłopcy takimi meczami się rozwijają - przyznał po spotkaniu Marcin Brosz.

Marcin Brosz, trener Górnika Zabrze:

Zdawaliśmy sobie po pierwszej połowie sprawę, że aby trzy punkty zostały w Zabrzu to musimy zagrać agresywnie. Zagłębie operowało piłką, to rywale kontrolowali drugą połowę i konsekwencją tego był ten rzut wolny w ostatniej minucie. Takie mecze, gdzie wydaje się że mamy duże możliwości by wygrać nas bolą. Moi chłopcy takimi meczami się rozwijają. Wiem, że jest ciężko, ale w kolejnych meczach będziemy lepiej przygotowani na ostatnie minuty.

Mariusz Lewandowski, trener Zagłębia Lubin:

Przede wszystkim chcę pogratulować zespołowi gry do końca. To był dla nas ciężki mecz, bo przydarzyła się czerwona kartka naszemu zawodnikowi. Chcieliśmy tutaj wygrać, dążyliśmy do tego i byliśmy lepszym zespołem. Górnik poza dwoma trafieniami ze stałego fragmentu gry nie potrafił wykorzystać przewagi jednego zawodnika. Mamy jeden punkt i musimy się z niego cieszyć w tych okolicznościach. Jestem bardzo zadowolony z wchodzących z ławki. Kubicki, Starzyński i Tuszyński dali drużynie dużo jakości. Tego oczekuje od rezerwowych. Każdy zawodnik jest ważny dla drużyny. Szacunek dla chłopaków!

źródło: Zagłębie Lubin