Trzecie miejsce Legii w Sisters Cities Cup

Michał Musiejuk
Legia Warszawa Arka Gdynia
Legia Warszawa Arka Gdynia Wojciech Barczyński/Polskapresse
Warszawska Legia w meczu o trzecie miejsce Sisters Cities Cup pokonała Chicago Fire 3:0. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu podopieczni Stefana Białasa ulegli Crvenie Zvezdzie Belgrad 0:1, która w ostatecznym rozrachunku wygrała cały turniej.

W pierwszej połowie kibice mogli na pewno czuć się zawiedzeni, gdyż żadna z drużyn nie potrafiła objąć prowadzenia. Oglądaliśmy, za to sporo nieskuteczności i koszmarnych błędów w defensywie, zarówno po jednej, jak i drugiej stronie.

Pierwsza bramka padła w 59. minucie. Po rajdzie lewym skrzydłem piłkę dośrodkował Rybus, strącił ją jeszcze Górski i precyzyjnym strzałem obok prawego słupka futbolówkę w sieci ulokował Maciej Iwański.

W 63. minucie kolejną asystę zaliczył Górski. Prostopadła piłka do Szałachowskiego, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zmarnował okazji podwyższył prowadzenie Legii na 2:0.

Kolejne trafienie w 86. minucie znów zaliczył Szałachowski. Po indywidualnej akcji w polu karnym, zapewnił Legii ostateczne zwycięstwo 3:0.