Wiślacy w kadrze: Młodzi Bośniacy pokonani, 85 minut Chrapka

Jakub Podsiadło
Reprezentacja Polski do lat 21 z Michałem Chrapkiem w składzie pokonała w meczu towarzyskim swoich rówieśników z Bośni i Hercegowiny 1:0 (0:0). Pomocnik Wisły przebywał na boisku 85 minut, zanim zmienił go napastnik Piotr Parzyszek.

Wiślak nie musiał daleko podróżować na zgrupowanie przed sparingiem z Bośniakami - w poniedziałek kadrowicze zostali skoszarowani w Krakowie. Selekcjoner Marcin Dorna wystawił Chrapka w wyjściowym składzie na mecz z młodzieżowcami z Bałkanów. W 23. minucie pomocnik "Białej Gwiazdy" miał szansę otworzyć wynik - jego strzał odbił bramkarz Kenan Pirić, a "stranieri" Piotr Zieliński nie był w stanie skutecznie dobić uderzenia wiślaka.

Oprócz gola, Chrapek o mały włos nie zaliczył asysty - w ostatnim kwadransie spotkania po jego podaniu w pole karne wdarł się Bartłomiej Pawłowski i strzelił w Piricia. Młodzi Polacy ostatecznie wygrali 1:0 po bramce Rafała Janickiego - sam Chrapek w 85. minucie został zmieniony przez napastnika Piotra Parzyszka z Charlton Athletic. Więcej o meczu piszemy TUTAJ.

Środowe spotkanie kadry do lat 21 było dla Chrapka swoistym pożegnaniem z Krakowem - po spotkaniu na stadionie lokalnego rywala pomocnik Wisły może długo nie zagrać w mieście, w którym spędził niecałe siedem lat swojej kariery piłkarskiej. Za miesiąc 22-latek przeniesie się bowiem do włoskiej Catanii, z kolei do końca eliminacji młodzieżowka Marcina Dorny już nie wróci na obiekt Cracovii - 9 września czeka ich ostatni, wyjazdowy mecz z rówieśnikami z Grecji.