Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy ZDJĘCIA KIBICÓW Sosnowieccy fani zobaczyli trzy nieuznane bramki i mieli pretensje do PZPN

Tomasz Kuczyński
28.10.2023 r. Kibice Zagłębia Sosnowiec na meczu z GKS-em Tychy.
28.10.2023 r. Kibice Zagłębia Sosnowiec na meczu z GKS-em Tychy. Arkadiusz Gola
W sobotę 28 października 2023 r. w meczu 13. kolejki Zagłębie Sosnowiec podejmowało na swoim nowym stadionie GKS Tychy. Derby województwa śląskiego wywołały duże zainteresowanie kibiców. Zobacz ZDJĘCIA z trybun stadionu ArcelorMittal Park.

Kibice Zagłębia Sosnowiec nie mogą narzekać na brak atrakcji. W sobotę mogli zobaczyć ciekawie zapowiadający się mecz w Fortuna 1. Lidze z GKS-em Tychy, a już we wtorek 31 października na nowy sosnowiecki stadion przyjedzie Górnik Zabrze, aby rozegrać mecz Fortuna Pucharu Polski (godz. 18). Zagłębie przygotowało dla fanów biletową promocję w postaci Górniczego Pakietu, obejmującego oba mecze z rywalami z województwa śląskiego.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy, 28.10.2023 r.

Sosnowieccy piłkarze nie rozpieszczają swoich kibiców, bo zadomowili się w dolnych rejonach tabeli I ligi. Sympatycy Zagłębia jednak licznie wsparli drużynę Artura Derbina w prestiżowym meczu z GKS-em Tychy, prowadzonym przez byłego trenera sosnowiczan Dariusza Banasika. Kibice liczyli na przełamanie Zagłębia, które miało serię czterech meczów bez zwycięstwa.

Do przerwy Zagłębie przegrywało 0:1, ale w drugiej połowie kibice nadal głośno wspierali drużynę Artura Derbina. Ich nadzieje na wyrównanie wzrosły w 70. minucie, gdy po czerwonej kartce boisko musiał opuścić zawodnik gości Jakub Budnicki, czyli ten sam, który zdobył gola dla GKS-u.

W sumie w sobotnim meczu sędziowie nie uznali trzy bramki dla Zagłębia - wszystkie ze względu na spalone. Kibice nie kryli niezadowolenia w niewybredny sposób skandując, co myślą o PZPN. Na konferencji prasowej trener Artur Derbin dziękował kibicom za to, że ciągle wspierają zespół. - Nie zasłużyliśmy dziś na porażkę, to bardzo boli, ale taka jest piłka. Nie udało się przełamać passy porażek na swoim stadionie - mówił Derbin.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy (0:1)

Bramka: 0:1 Jakub Budnicki (45)

Zagłębie: Mateusz Kos - Marcel Ziemann, Dominik Jończy, Maksymilian Rozwandowicz, Oleksij Bykow, Juan Camara (21. Konrad Wrzesiński) - Kamil Bębenek (46. Nikodem Zielonka), Sebastian Bonecki, Meik Karwot (46. Dean Guezen), Joel Valencia - Kamil Biliński (68. Tymoteusz Klupś).

GKS Tychy: Maciej Kikolski - Krzysztof Machowski (80. Dominik Połap), Jakub Tecław, Nemanja Nedić, Jakub Budnicki, Marcel Błachewicz - Daniel Rumin (68. Patryk Mikita), Norbert Wojtuszek, Wiktor Żytek, Wiktor Niewiarowski (68. Mateusz Radecki) - Bartosz Śpiączka (78. Marko Dijakovic).

Żółte kartki: Jończy, Karwot - Budnicki, Żytek, Tecław, Radecki

Czerwona kartka: Jakub Budnicki (70' GKS - za drugą żółtą)

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)

Widzów: 5.523