Real Madryt wygrał z Deportivo Alaves 5:0. Obejrzyj skrót meczu. Królem strzelców La Liga zostanie Jude Bellingham?

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Jeśli ktokolwiek myślał, że Real Madryt odpuści po przypieczętowaniu mistrzostwa Hiszpanii to się grubo pomylił. We wtorkowy wieczór zespół Królewskich nie dał żadnych szans Deportivo Alaves, wygrywając 5:0. Po raz dziewiętnasty w sezonie trafił Jude Bellingham, ustępujący w klasyfikacji strzelców La Liga Artemowi Dowbykowi o bramkę. Walcząca o wicemistrzostwo Girona przegrała u siebie z Villarrealem 0:1. Wicelider, czyli FC Barcelona Roberta Lewandowskiego zagra w czwartek z ostatnią Almerią.

Mecz Real - Alaves: skrót, gole

"Królewscy" zapewnili sobie triumf w Primera Division już 4 maja (przed meczem z Alaves paradowali z trofeum przed kibicami), a 1 czerwca zagrają na Wembley z Borussią Dortmund w finale Ligi Mistrzów, ale trener Carlo Ancelotti wystawił we wtorek mocny skład. O tym, jak mocny, przekonali się boleśnie ich rywale.

Już do przerwy Real prowadził 3:0 po golach Anglika Jude'a Bellinghama (19. trafenie w sezonie), Brazylijczyka Viniciusa Juniora i Urugwajczyka Federico Valverde. W drugiej połowie do siatki gości trafili: ponownie Vinicius Junior oraz 19-letni Turek Arda Guler, który w 81. minucie ustalił wynik.

Ile Kylian Mbappe ma zarabiać w Realu Madryt? Pensja niższa niż w PSG

Real ma 93 punkty, a druga w tabeli Barcelona, która zmierzy się z czwartek na wyjeździe ze zdegradowaną już Almerią - 76.

Wiele wskazuje na to, że drużyna Lewandowskiego sięgnie po wicemistrzostwo. Trzecia w tabeli Girona uległa bowiem u siebie Villarrealowi 0:1 po golu Bertanda Traore w 59. minucie i wciąż ma 75 pkt.

Trwa natomiast ciekawa walka o tytuł króla strzelców. Najskuteczniejszy pozostaje Ukrainiec Artem Dowbyk z Girony z 20 trafieniami. Jedno tracą do niego Norweg Alexander Soerloth z Villarrealu i wspomniany Bellingham z Realu. Lewandowski ma 17 goli, ale w czwartek stanie przed szansą poprawienia swojego dorobku. PAP

Real Madryt – Deportivo Alaves 5:0 (3:0)
Bramki: Bellingham 10', Vinicius Junior 27', 70', Valverde 45', Güler 82'

Real Madryt: Courtois - Carvajal, Militao (72' Rüdiger), Nacho, Mendy - Camavinga (62' Güler), Kroos (72' Ceballos), Valverde (82' Martin), Bellingham - Vinicius Junior, Rodrygo.

Josue sam postanowił ogłosić swoje odejście z Legii Warszawa. Nie tylko lider drużyny opuści Łazienkowską po sezonie. Oto spodziewana lista piłkarzy. Niektórzy sami podejmą decyzję o rozstaniu.

Kto odejdzie z Legii Warszawa? Nie tylko Josue. Możliwa list...