2 czerwone kartki i 2 rzuty karne odbierają Odrze 3 punkty

Michał Wieczorek
Dwa gole Tomasza Frankowiego odebrały nadzieję na trzy punkty dla Odry
Dwa gole Tomasza Frankowiego odebrały nadzieję na trzy punkty dla Odry Tomasz Łaszcz (Ekstraklasa.net)
- Nie komentuję decyzji sędziego - mówił bardzo spokojny po meczu Marcin Brosz. W debiucie nowy trener Odry zremisował z Jagiellonią.

Michał Probierz szukał rozwiązania niemocy drużyny w meczach wyjazdowych. Dziś miało to być posadzenie na ławce rezerwowych duetu Frankowski - Grosicki. Taka taktyka nie sprawdzała się do przerwy, bo drużyna Jagiellonii przez 45 minut nie oddała strzału na bramkę Odry!

Gospodarze, już z Marcinem Broszem na ławce rezerwowych prowadzili po pięknym golu Daniela Bueno. Piłkarze Odry z nowym trenerem odbyli zaledwie dwa treningi, ale jak podkreślali przed meczem, "nowa miotła" to wielka mobilizacja i chęć zwycięstwa.

Jeszcze nie wszyscy kibice zdążyli wrócić na swoje krzesełka po przerwie, a Odra prowadziła już 2-0. Drugiego gola zdobył Daniel Bueno. Szczęście odwróciło się od Odry 10 minut później. Najpierw czerwoną kartką ukarany został Łukasz Pielorz, a kilka minut później, po rzucie karnym honorowe trafienie zaliczył Tomasz Frankowski. W tej sytuacji katastrofalny błąd popełnił arbiter spotkania, Daniel Stefański. Faul był, ale dobre pół metra przed polem karnym Odry!

W ostatniej minucie meczu wydawało się przez chwilę, że sędzia chce ukraść piłkarzom Odry zwycięstwo. Drugi rzut karny i czerwona kartka dla Jacka Kowalczyka - taka była decyzja Daniela Stefańskiego. W powtórce telewizyjnej okazało się, że sędzia miał rację. Kowalczyk po stałym fragmencie gry zagrywał specjalnie piłkę ręką. Po co? Nie wiadomo.

- Nie komentuję decyzji sędziego - mówił bardzo spokojny po meczu Marcin Brosz. - Zagraliśmy dobry mecz i zrobimy wszystko, żeby powtórzyć to za tydzień w Warszawie - zapowiadał nowy trener wodzisławskiego klubu.