3. kolejka Serie A. Derby dla Juventusu, Torino zamyka tabelę

Szymon Janczyk, mgs
Trzecia kolejka Serie A dobiegła końca. Kolejne niespodzianki, mnóstwo emocji i wielkie derby Włoch... Co jeszcze zafundowała nam calcio w miniony weekend? Jak zaprezentowali się Polacy w czołowych trzech ligach w Italii? Zapraszamy do lektury naszego cotygodniowego podsumowania kolejki ligi włoskiej!

AC Cesena - Empoli 2:2

3. kolejkę włoskiej ekstraklasy zainaugurowało starcie beniaminków - Ceseny z Empoli. Mecz rozgrywany na Stadio Dino Manuzzi zakończył się podziałem punktów, chociaż po zakończeniu pierwszej połowy gospodarze spotkania prowadzili już 2:0. Przyjezdni w zaledwie dwadzieścia minut potrafili uratować jednak remis. W 77. minucie na placu gry w barwach Empoli pojawił się Piotr Zieliński, który zmienił Pucciarellego.

AC Milan - Juvntus Turyn 0:1

Mecz Milanu z Juventusem, z uwagi na niezłą formę, jakie obie drużyny prezentują od początku sezonu, był najciekawszym meczem weekendu na boiskach włoskiej ekstraklasy. Massimiliano Allegri, który jeszcze nie tak dawno prowadził ekipę Rossonerich, przybył ze swoją nową drużyną na San Siro i zdobył w stolicy Lombardii trzy punkty. Katem gospodarzy okazał się niezawodny dla Juventusu Carlos Tevez, który doprowadził do pierwszej porażki drużyny Filippo Inzaghiego w tym sezonie. Gospodarze stracili poprzez porażkę pozycję lidera i spadli na czwarte miejsce.

Chievo Werona - AC Parma 2:3

W tym sezonie Parma upodobała sobie w swoich meczach finansowanie "dreszczowców" wszystkim kibicom. Tydzień temu gracze Roberto Donadoniego polegli z Milanem 4:5, a w niedzielę mieli niemałe problemy, aby pokonać Chievo Weronę. Ostatecznie Piłkarze Parmy triumfowali 3:2, a po tym, jak stracili bramkę już w 4. minucie, objęcie prowadzenia zajęło im raptem dziesięć minut, bowiem gole zdobyli kolejno w 65., 75. i 77. minucie.

Genoa - Lazio Rzym 1:0

Lazio Rzym zaliczyło mały falstart na początku sezonu - po trzech kolejkach zanotowali na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo (z Ceseną). Rzymianie, którzy w przedsezonowych zapewnieniach mówili głośno o tym, że w ten edycji rozgrywek celują w awans do europejskich pucharów, jak na razie plasują się w środkowej części tabeli. Piłkarze Stefano Piolego w niedzielę przegrali na Stadio Luigi Ferraris z Genoą 0:1, po tym, jak w 87. minucie Etrita Berishe pokonał Mauricio Pinilla.

AS Roma - Cagliari 2:0

Giallorossi nie zwalniają tempa i po trzech rozegranych kolejkach mają na swoim koncie komplet punktów. Wicemistrzowie Italii świetnie radzą sobie jak na razie nie tylko w Serie A, ale także w Lidze Mistrzów, czym potwierdzają, że w tym sezonie są poważnym kandydatem do zdobycie Scudetto. W tę niedzielę drużyna Rudiego Garcii pewnie pokonała na Stadio Olimpico Cagliari 2:0.

Sassuolo - Sampdoria 0:0

Mecz Sassuolo z Sampdorią nie porwał kibiców zgromadzonych na Stadio Città del Tricolore. Po bezbarwnym spotkaniu padł bezbramkowy remis, a obie drużyny podzieliły się punktami. Obecnie Sampdoria plasuję się na siódmej pozycji, zaś Sassuolo zajmuję ostatnie przed strefą spadkową, osiemnaste miejsce.

Atalanta - Fiorentina 0:1

Po porażce z Romą i remisie z Genoą piłkarze Fiorentiny wygrały pierwszy mecz w tym sezonie. Popularne "Fiołki" udały się do Lombardii, gdzie zmierzyły się z Atalantą, którą ostatecznie skromnie pokonali 1:0. Prawdziwe "wejście smoka" zanotował Jasmin Kurtic, który po tym, jak wszedł z ławki rezerwowych w 56. minucie, raptem dwie minuty później cieszył się ze zdobycia gola na wagę zwycięstwa swojej drużyny

Udinese - Napoli 1:0

Tydzień temu z Chiewo Weroną, a w ten weekend z Udinese przegrali piłkarze Napoli. Jeden z kandydatów do zdobycia mistrzostwa Italii jak na razie zawodzi na całej linii, a piętnaste miejsce w tabeli z pewnością nie jest tym, o którym drużyna Rafy Beniteza marzy. Na Stado Friuli neapolitańczyków w 70. minucie pokonał Danilo.

Palermo - Inter Mediolan 1:1

Po krótkiej nieobecności na boiskach włoskiej ekstraklasy, Palermo wróciło na salony i po porażce i remisie, jakie do tej porty udało się mu zanotować, po raz kolejny beniaminek podzielił się punktami. Tym razem zespół Giuseppe Iachiniego urwał punkty Interowi Mediolan, który na Stadio Renzo Barbera zremisował 1:1.

Torino - Hellas Werona 0:1

Po tym, jak w zeszłym sezonie Torino do końca walczyło o zakończenie rozgrywek w ścisłej czołówce Serie A, teraz gracze Giampiero Ventury niczym nie przypominają samych siebie sprzed kilku miesięcy. Trzy kolejki ligowe - zero zwycięstw, remis i dwie porażki - tak prezentuje się obecnie bilans "Byków" w lidze. W niedzielę drużyna Kamila Glika przegrała z Hellas Weroną 0:1 i obecnie zajmuje miejsce w strefie spadkowej.

Serie A:

• Kamil Glik (Torino FC) - Polak rozegrał 90 minut w meczu z Hellas.
  • Piotr Zieliński (Empoli) - Polak pojawił się na boisku w 77 minucie meczu z Romą.
  • Łukasz Skorupski (AS Roma) - Cały mecz z Cagliari przesiedział na ławce rezerwowych.
  • Paweł Wszołek (Sampdoria) - Wszołek nie znalazł się w kadrze na spotkanie z Torino z powodu kontuzji.
  • Tomasz Kupisz (Chievo Verona) - Kupisz nie został powołany do kadry meczowej na spotkanie z Napoli.

Serie B:

• Bartosz Salamon (Pescara) - Polak pauzował z powodu czerwonej kartki.
  • Michał Lewandowski (Crotone) - Polski bramkarz nie znalazł się w kadrze na mecz z Carpi.
  • Bartosz Wolsky (Latina Calcio) - Wolsky nie znalazł się w kadrze swojego klubu.
  • Mateusz Lewandowski (Virtus Entella) - Lewandowski pojawił się na boisku w 50 minucie spotkania ze Spezią (0:1).
  • Thiago Cionek (Modena FC) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Catanią.
  • Michał Chrapek (Catania Calcio) - Chrapek grał do 57 minuty w meczu z Modeną.